Březová bude v derby tvrdit roli favorita

Na podzim dokázali fotbalisté Březové zlomit v Ostrově tamní FK až brankou v nastaveném čase, kdy zajistil týmu ze Sokolovska tříbodový zisk v 92. minutě kapitán David Vaněček. I tentokrát se očekává pořádná řežba, jelikož Ostrov v cestě za záchranou potřebuje body jako sůl. Olympie sice bude vstupovat do zápasu, který se odehraje v sobotu 9. dubna na umělce sokolovského Baníku, vzhledem k postavení v tabulce, v roli favorita, ale právě v derby se postavení týmů nehledí. Navíc Ostrovu se na hřištích soupeřů vůbec nedaří, o tom svědčí také mizerná bilance, když v devíti zápasech uhrála pouze tři body, zatímco Březová v domácím prostředí dosáhla v devíti utkáních na osmnáct bodů.

Viktorii prověří rezerva Dynama

Náročnou šichtu mají před sebou fotbalisté mariánskolázeňské Viktorie, kteří se v sobotu 9. dubna v 10.30 hodin představí na půdě třetího týmu áčkové skupiny rezervy Českých Budějovic. Jihočeši v devíti odehraných zápasech v domácím prostředí dosáhli na dvacet bodů, proto by se Viktoriáni, kteří v podzimní bitvě slavili před svými fanoušky výhru 1:0, měli mít na pozoru. Rezerva Jihočechů tak má před sebou reparát, navíc Mariánské Lázně v uplynulém kole nuceně odpočívaly, když jejich duel s Mýtem byl kvůli nezpůsobilému terénu odložen.

Hvězda zamíří do Jindřichova Hradce

Prodloužit bodovou sérii bude chtít v neděli 10. dubna od 16.00 hodin ve Fortuna divizi A chebská Hvězda. Svěřenci chebského trenéra Miroslava Šebesty se představí na půdě Jindřichova Hradce, na který Chebané ztrácejí sedm bodů. Na podzim se z těsné výhry 1:0 radovali na umělce Hvězdy hráči z jihu Čech, takže Hvězda má před sebou náročný reparát.

Fotbalisté Sokolova na podzim v domácím prostředí porazili Písek 2-1.
Sokolov se dnes představí v Písku