„Do utkání jsme šli s cílem hrát na maximum, nepodcenit soupeře, který má svou kvalitu,“ prozradil taktiku, se kterou Březová do utkání nastupovala, trenér Petr Peterka.

Vyplatilo se. „Utkání se odehrálo na umělé trávě Baníku Sokolov, což nám vyhovovalo, hráli jsme na celou šíři hřiště a jednoduše tak chodili za obranu soupeře,“ pochvaloval si Peterka.

První poločas sice Březová vyhrála v poměru 4:0, když se třikrát střelecky zaskvěl Schönwalder, který je v Olympii na zkoušce z karlovarské Lokomotivy, a jednou Veselý, ale i Poříčí řádně během první půle kousalo. „Poříčí dlouho dobře bránilo a vytvořilo si i dvě tři šance, ale my jsme tentokrát byli gólově efektivní,“ narážel Peterka na čtyři vstřelené branky během první pětačtyřicetiminutovky. I ve druhém poločase pokračovala Olympie v gólových hodech, když se postupně zapsaly do střelecké listiny vesměs staronové tváře v barvách Březové, jmenovitě Krlička, Rakaš, které doplnili Boukal, Dočkal, a jednu branku si Poříčí vsítilo vlastní.

„Prostřídali jsme během přestávky sedm hráčů a už se nám nedařilo využívat šíři hřiště, spíše jsme to tlačili přes střed, což bylo podle mého názoru na škodu, ale na druhou stranu všichni hráči zápas odmakali, což bylo pro nás důležité,“ vypočítával.

„Celkově nám utkání ukázalo některé chyby, na které se společně s trenérem Valachem zaměříme, jinak duel splnil svůj účel,“ uzavřel své hodnocení Peterka.

FK Olympie Březová – Baník Královské Poříčí 9:0 (4:0)

Branky: Schönwalder 3, Veselý, Krlička, Rakaš, Dočkal, Boukal, vlastní.