„Věděli jsme, že nás čeká těžké utkání, což se také potvrdilo. Z naší strany byl úvod nervózní, báli jsme se jít do kombinace a se hrou soupeře, který se zatáhl, jsme si nevěděli rady a dělali zbytečné chyby,“ zklamaně se vracel k nepovedenému prvnímu poločasu ze strany Ostrova Jiří Štěpán.

„Vesměs se hrálo od vápna k vápnu bez šancí,“ přidal Štěpán další svůj pohled na první poločas. To po změně stran už to bylo v podání Ostrova zcela jiné. „Něco jsme si v kabině k prvnímu poločasu řekli, hlavně abychom byli odvážní,“ poukazoval na kabinovou rozpravu s hráči Štěpán.

Ostrov si před svými fanoušky poradil v rámci derby s Březovou v poměru 1:0.Zdroj: Deník / Daniel Seifert

Vyplatilo se. V 54. minutě se dostal na hranici vápna k míči Jakub Vrba, který ho rázem nasměroval do pravé šibenice březovské branky. „To bylo hodně důležité, ale poté jsme mohli přidat i další branky, a mohli tak definitivně rozhodnout a uklidnit se, ale bohužel se tak nestalo,“ narážel Štěpán na neproměněné šance v podání Jankovského, Bursíka či Hrona.

Ilustrační foto
Divizní derby: Ostrov se postaví doma Březové

„Březová měla k dispozici několik standardních situací, ale ty jsme si dokázali pohlídat, proto jsem rád, že jsme utkání dotáhli do vítězného konce, že hráči do toho dali všechno a makali celých devadesát minut,“ dodal k vítěznému derby trenér Ostrova.

FK Ostrov – FK Olympie Březová 1:0 (0:0). Branka: 54. Vrba Jakub. Rozhodčí: Fencl. ŽK: 4:2. Diváci: 362.

Ostrov: Vaněček – Toth, Vondráček, Stan, Dušek – Veverka, Kobera – Bursík, Jankovský, Vrba – Kočí (stř. Janda, Hron).

Březová: Kasl – Šaloun, Neudert, Nimrichter, D. Peterka – Sýs, Hašek, Kravar, Filipec – Vaněček, Rusňák (stř. Badocha, Deme, Slabyhoudek, Boukal).


Načítám tabulku …