Co si od angažmá v klubu od Ferdinandova pramene slibuje, kdo mu bude krýt na lavičce záda a kdo je jeho trenérským vzorem? To prozradil v rozhovoru pro klubový server.

Trenére, stal jste se hlavním trenérem mariánskolázeňské Viktorie, jaké informace jste měl o klubu?

Zatím jsem plný očekávání, vím, že Mariánské Lázně jsou tradičním účastníkem divize a v klubu působil i bývalý vynikající fotbalista Plzně a Slavie Michal Drahorád a nyní zde působí i jeho syn.

Měl jste možnost se už seznámit s některými hráči z týmu? Už popřípadě víte, na jakých postech bude potřeba kádr doplnit?

Hráče, kteří zde působili, mimo Martina Lukáše a Marka Skopového, osobně neznám, ale viděl jsem je na jaře v několika zápasech. Kádr určitě bude potřeba doplnit, dá se říct, v každé řadě a můj cíl je, aby to byli z největší části mladí, cílevědomí hráči. Pracujeme na tom, někteří už jsou v podstatě jistí, ale o jménech mluvit nechci, protože dokud neoblečou dres Mariánských Lázní, stát se může cokoliv.

Co od vás mohou hráči očekávat a na jaký styl fotbalu se mohou fanoušci těšit v nadcházející sezoně?

Hráči mohou očekávat, že jsem trošku náročnější a emotivnější jak při trénincích, tak zápasech a vyžaduji poctivý přístup a disciplínu. Na druhou stranu chci, aby se hráči cítili pořád jako fotbalisté, a to i v každém přípravném období, kdy jsem zvyklý převážnou většinu času trávit na hřišti s míčem, na čemž jsme se shodli i s Vladimírem Kafkou, se kterým mužstvo povedeme. Fanouškům nechci slibovat nějaké nesmysly. Uvidí se i podle typologie hráčů, ale určitě budeme chtít být konstruktivní už od brankáře, hrát aktivně dopředu a při ztrátě míče o okamžité napadání s cílem získat míč co nejdříve zpět. Abychom takhle mohli hrát, musí být naše kondice na velmi dobré úrovni, ale na tom určitě zapracujeme.

Příprava: FC Viktoria Plzeň - FC Slavia Karlovy Vary 9:0 (2:0).
OBRAZEM: Slavia udělala tečku za sezonou, vysoko prohrála s mistrem z Plzně

Máte nějaký trenérský vzor, který vám je svým stylem blízký?

Trenérské vzory úplně nemám, ale samozřejmě někdo je mi svým stylem i vystupováním bližší, někdo méně. Zůstal bych v Česku, a když to vztáhnu na ligový fotbal, dříve jsem obdivoval styl Jaroslava Hřebíka a dnes je pro mě nejbližší Martin Svědík. Trenéři, kteří ovlivnili přímo mě a uznával jsem je nejvíc jako hráč, byli pánové Žaloudek a Mysliveček.

Viktoria, i přesto, že se řadí už mezi stabilní divizní týmy, má za sebou hodně hektickou sezonu, od klidného středu až po záchranářské boje do úplného konce sezony. Dá se z toho do následující sezony poučit?

Minulá sezona nebyla z pohledu Viktorie vůbec dobrá, ale to se prostě občas stane. Přijde zranění klíčových hráčů, série proher a už se z toho mužstvo těžko dostává, ale nebyl jsem tu, a proto mi nepřísluší to hodnotit. Poučit se z toho musí všichni v klubu, a jak se říká, být na jedné lodi a makat, protože jinak je veškeré úsilí zbytečné.

Výběr KKFS se rozloučil s Regions´Cupem. V semifinále nestačil na Středočeský KFS.
Výběr KKFS se rozloučil s Regions´Cupem, v semifinále nestačil na Středočechy

Máte za sebou poměrně úspěšné působení v Horní Bříze, kde jste minulou sezonu zakončil třetím místem v plzeňském krajském přeboru. Jaké jsou vaše cíle s příchodem do lázeňského klubu a čeho byste chtěl dosáhnout?

Působení v Horní Bříze bylo, troufám si neskromně říct, velmi úspěšné. Skončili jsme i s úzkým kádrem třetí, ale co mě těší víc, hráli jsme rychlý, atraktivní fotbal a klukům bych chtěl ještě jednou poděkovat. Nakonec po odstoupení Mýta bude i Horní Bříza hrát divizi a bude prakticky Viktorii soupeřem. Nejde o můj cíl, budu trénovat s Vláďou Kafkou, takže náš cíl bude stabilizovat mužstvo, zabudovat nové hráče. A určitě všichni uděláme vše, abychom se vyhnuli boji o záchranu a hráli o vyšší příčky. A v neposlední řadě musí být Mariánské Lázně stále Mariánskými Lázněmi a musí si zachovat svou identitu, a proto bychom chtěli, aby v mužstvu bylo i co nejvíce hráčů se vztahem k tomuto klubu. Myslíme si totiž, že i v divizi je důležitá dobrá parta, a ta se vytvoří, jen když hráči budou klubem žít, nejen po dobu utkání, ale i po něm.