Český lev-Union Beroun – FC Viktoria Mariánské Lázně 1:4 (1:0). Branky: 45. Landa Lukáš – 57. , 81. , 86. a 89. Popovič Roman (2 PK). Rozhodčí: Svoboda. ŽK: 4:2. ČK: 1:0 (86. Tomáš Lhotka). Diváci: 100. Mariánské Lázně: Šmejkal – Prokš, Cinkanič, Kořistka, Lukáš – Habart, Pěček (65. Holub), Drahorád, Kapolka (89.Samek), Popovič – Braun.

Třetí výhru v řadě za sebou ukořistili fotbalisté Viktorie Mariánské Lázně na horké půdě Berouna v 7. kole Fortuna divize A.

Tříbodový transport viktoriánům zařídil šutér Roman Popovič, který obstaral všechny branky svého týmu, a Viktoria slavila cennou výhru 4:1.

„Věděli jsme, že to v Berouně nebude jednoduché, a to se také potvrdilo,“ poukazuje trenér Mariánských Lázní Otakar Dolejš.

„Domácí spoléhali na vysoké hráče, a zejména dlouhé auty, které následně prodlužovali, nám dělaly starosti,“ prozrazuje Dolejš.

„Jinak první poločas byl nervózní z obou stran, kdy se hrálo na těžkém terénu, který však byl pro oba týmy stejný,“ upozorňuje trenér Viktorie.

V prvním poločase padla jediná branka, a to v samém závěru, když se v dresu Berouna prosadil Lukáš Landa. „Bohužel jsme inkasovali po rohovém kopu, kdy míč propadl berounskému hráči a kolenem zařídil svému týmu vedení,“ kroutil hlavou nad obdrženou brankou Dolejš a hned s úsměvem přidal: „Jsem myslel, že mě omejou.“

„V kabině jsem hráčům říkal, že jsem měl sen, že vyhrajeme,“ prozradil výplň poločasové přestávky v kabině Viktorie. „Dále jsme si řekli, že musíme zklidnit, zabojovat, zrychlit přechodovou fázi,“ připomíná taktické pokyny, které po změně stran slavily úspěch.

V 57. minutě srovnal gólový účet Roman Popovič, který tak rozjel svůj galakoncert. „Po vyrovnávací brance jsme si vytvořili tlak a Beroun do ničeho nepustili. V závěru utkání jsme pak vstřelili ještě tři branky, když dvě byly z pokutového kopu,“ říká k povedenému závěru, ve kterém třikrát brankově udeřil mladíček Popovič, který tak v utkání dosáhl na čtyřbrankovou kvótu.

„Pro nás to bylo samozřejmě hodně důležité vítězství. Musíme však zůstat při zemi a poctivě se připravovat na další náročná utkání, která máme před sebou,“ krotí mariánskolázeňskou euforii Dolejš.


Načítám tabulku …