„Zápas s Katovicemi nám bodově vyšel, a za to jsme samozřejmě rádi,“ neskrýval po utkání radost záložník Baníku Lukáš Václavík. „V zápase bylo plno soubojů a šancí, které jsme my ani soupeř nedokázali využít,“ byl si vědom, že výkon nebyl z obou stran nějak povedený.

A věděl, o čem mluví. Baníkovci sice byli v prvním poločase aktivnějším týmem, ale kvůli svým chybám dávali šance na skórování hostům, které však pochytal brankář Jan Švihořík, a když neuspěli ani fotbalisté Sokolova, šlo se do šaten za bezbrankového stavu.

Poprvé se měnil ukazatel skóre v 62. minutě, kdy zahájil kombinační akci Baníku Kraus, jehož nahrávka našla na hranici šestnáctky Kubince, který si následně narazil s Čížkem, který vyslal balon na Komberce v šestnáctce hostů, který se štěstím propasíroval míč na Kubince, který poslal Sokolov do vedení.

Sokolov udolal Katovice 2:1, slavil druhou výhru. | Video: Daniel Seifert

Hosté však dokázali v 71. minutě srovnat, když obrana Baníku zapsala při centru katovického týmu, když se následně objevil v šestnáctce domácích osamocený Martin Kynkor, který bez problémů srovnal ukazatel skóre. Navíc v 83. minutě šel Baník do desíti, když předčasně pod sprchy putoval Kabantsov, i přesto Sokolov dokázal podruhé gólově udeřit. V 85. minutě ml výhodu přímého kopu, který se následně usměrnil do branky Katovic Kryštof Kýček, který se nejlépe orientoval ve skrumáži v malém vápně hostů.

„Řekl bych, že za námi stálo i štěstí, ale šli jsme si za tři body a zaslouženě jsme vyhráli,“ poukazoval Václavík. „Určitě se musíme ponaučit z chyb, kterých jsme se v zápase dopustili a soustředit se na další utkání,“ narážel na zbytečné chyby, které se příště mohou jeho týmu vymstít.

Sokolov – Katovice 2:1 (0:0). Branky: 62. Dominik Kubinec, 85. Kryštof Kýček – 71. Martin Kynkor. Rozhodčí: Havránek. ŽK: 4:2. ČK: 1:0 (83. Mykhailo Kabantsov). Diváci: 150. Sokolov: Švihořík – Kraus, Kabantsov, Krlička, Kýček – Anděl, Schimmer (46. Čížek), Richter (46. Zázrivec), Václavík, Komberec (72. Mikleš) – Kubinec (87. Macák).


Načítám tabulku ...