„První poločas načaly oba týmy opatrnou hrou,“ začal své hodnocení prvního jarního duelu březovský trenér Petr Peterka. Tomu během prvního dějství pořádně zatrnulo při dvou hrubých chybách po špatné rozehrávce v obranných řadách jeho výběru, které však hráči Kladna nedokázali brankově zúročit.

Sokol Hostouň - FC Slavia Karlovy Vary 0:2 (0:1), ČFL A, 13. 3. 2022
Paráda. Slavia vykradla Hostouň za tři body

„Musíme se z toho ponaučit, příště by nás to mohlo mrzet,“ dobře ví Peterka. S šancemi však nezůstala nic dlužna ani Březová, ta spoléhala především na útočné duo „véček“ Veselý, Vaněček, kteří řádně proháněli zadáky výběru ze Středočeského kraje. „Vytvořili jsme si dvě tři šance, kdy jsme chtěli vše prostřelit,“ vrací se Peterka ke střeleckým pokusům svého týmu z hranice šestnáctky, které však zůstaly nevyužity.

Kladno pak vsázelo na sokolovské umělce pro změnu na standardní situace. „Soupeř měl výškovou převahu při rohových kopech, ale i s tím jsme si dokázali poradit v čele s brankářem Martincem,“ chválil si čisté konto po prvním poločase březovský trenér.

Ostrov na úvod jarní části Fortuna divize B schytal debakl 1:7 na půdě Meteoru Praha.
DIVIZE B: Ostrov zahájil cestu za záchranou výpraskem

I ve druhém poločase to bylo z obou stran o dobývání branky soupeře. „Průběh druhého poločasu byl obdobný tomu prvnímu,“ upozorňoval Peterka. „Kladno mělo dvě dobré standardní situace z hranice vápna, ale bez brankového efektu,“ připomněl Peterka šance soupeře po obrátce stran.

„My jsme si také šance vytvořili, když nám ke gólu chyběl opravdu kousek,“ připomněl Peterka gólovku Bodyho, které chyběly k přesnému cíli centimetry. Nakonec se 120 diváků, kteří do Sokolova dorazili, branek nedočkalo. „Co se týče výsledku, tak musím říct, že bod s Kladnem je pro nás zlatý,“ dodal závěrem Peterka.

Ani ve druhém jarním kole nečeká Březovou nic lehkého, když se představí na půdě druhého týmu tabulky Most – Souš.

FK Olympie Březová – SK Kladno 0:0 (0:0). Rozhodčí: Fencl. ŽK: 1:1. Diváci: 120. Březová: Martinec – Peterka, Kravar, Kursa, Šaloun – Body (90. Poupě), Kovář, Hašek (73. Tafat), Rusňák – Veselý, Vaněček.