„Vstup do utkání jsme měli dobrý, když jsme se tlačili na půlku soupeře a dobře také kombinovali, navíc jsme vstřelili i vedoucí branku,“ narážel manažer Olympie Březové Petr Peterka na úvodní branku derby v podání útočníka Davida Vaněčka.

Jenže poté začala úřadovat chebská Hvězda, která třemi zásahy přehoupla ukazatel skóre ve svůj prospěch.

„Po vstřelené brance jsme však začali dělat chyby, zejména pak v obranné fázi, za což nás Hvězda potrestala třemi góly. My pak stačili ještě korigovat stav před odchodem do šaten brankou Davida Peterky,“ popisoval Peterka dění v první polovině utkání, ve které Březová doháněla dvoubrankové manko.

Stejný obraz hry přinesla i druhá polovina zápasu. „Byla to obdoba první půle, kdy jsme se snažili hrát. My však zlepšili přihrávku i kombinaci a následně vyrovnali z pokutového kopu, který proměnil Vít Vrtělka,“ upozorňoval Peterka na smazání náskoku chebské Hvězdy.

Rozhodnutí nakonec padlo v závěru duelu, kdy Březovákům zařídil vítěznou generálku přesnou ranou Dan Martinec, který tak uzavřel účet na konečných 4:3 pro Olympii.

„V závěru utkání jsme dokonali obrat, když se o čtvrtou branku postaral Dan Martinec. Pro nás to byla velmi dobrá generálka, která určitě splnila svůj účel, teď už se musíme soustředit na příští víkend, kdy nás čeká první jarní mistrovské utkání,“ dodal šéf Březové.

FK Hvězda Cheb – FK Olympie Březová 3:4 (3:2)

Branky: Anděl Jakub, Komberec Lukáš, Sláma Zdeněk – Vaněček David, Peterka David, Vrtělka Vít (PK), Martinec Dan.

FK Hvězda Cheb: Šneberger – Netrval, Hucl, Vlk – Znak, Janda, Sláma, Bauer, Anděl – Kubinec, Komberec (stř. Iterský, Veleman, Kompit, Lhotský, Klepáček).

FK Olympie Březová: T. Martinec – Peterka, Horvát, Neudert, Nimrichter – Veselý, Vrtělka, Kravar, Kursa – Vaněček, D. Martinec (stř. Krlička, Body, Schönwalder).