Jako první naskočí do divizních bojů březovská Olympie, která zamíří v sobotu 20. dubna do Štětí. Tam vyběhnou v 10.15 hodin k zápasu svěřenci kouče Marka Kratochvíla s tamním SK, kterému patří ve Fortuna divizi B dvanácté místo.

Tím tak budou Březováci tvrdit roli favorita, když Štětí navíc v domácím prostředí uhrálo deset bodů v deseti duelech. Následně čeká další důležitá bitva chebskou Hvězdu, která má před sebou na její umělce poslední vystoupení, když se poté přesune do konce sezony do Františkových Lázní, kde bude využívat tamní hřiště. V sobotu 20. dubna, se tak bude loučit s domácím prostředí od 16.00 hodin, kdy vyzve čtvrté Neratovice.

„Čeká nás těžký soupeř, který každoročně hraje o nejvyšší příčky. Po nevydařených výsledcích jsme si něco v šatně řekli a doufám, že to budeme plnit, jinak nemáme šanci bodovat s nikým,“ říká k utkání stoper Hvězdy Matěj Kravar. Napilno bude mít v béčkové divizi také Ostrov, ten po dvou čtyřbrankových prohrách vyzve v sobotu 20. dubna od 17.00 hodin pražský Meteor, tedy šestý tým tabulky. Ten stejně jako ostrov sbírá body vesměs v domácím prostředí, takže se dá očekávat velmi zajímavá bitva.

Fortuna divize B, 22. kolo: FK Olympie Březová – FK Ostrov 4:1 (4:1).
OBRAZEM: Březová splatila Ostrovu v derby podzimní prohru i s úroky

„Meteor má kvalitní, kombinační mužstvo, které minulý týden porazilo vedoucí Chomutov. My chceme ale po dvou prohrách, kdy jsme navíc shodně obdrželi čtyři branky, v domácím prostředí bodovat, ideálně vyhrát. Cesta k tomu povede přes zodpovědný výkon všech hráčů,“ říká před sobotní bitvou ostrovský kouč Karel Tichota. Prolomit smolnou sérii budou chtít ve Fortuna divizi A hráči mariánskolázeňské Viktorie, které nasměroval los na půdu šestých Hořovic, kde se představí viktoriáni v sobotu 20. dubna v 17.00 hodin.

„Hořovice vycházejí z velmi dobré obranné hry, takže to bude nesmírně těžký zápas. Co si budeme povídat, nejsme v dobrém rozpoložení, ale na tréninku jsme si řekli od plic určité věci a věříme, že všichni pochopili, že se musí hrát a bojovat celý zápas. Marodka se pomalu vyprazdňuje, proto chceme utkání v Hořovicích zvládnout a dostat se z pod deky, která na nás leží,“ přeje si trenér Mariánských Lázní Aleš Zach prolomit černou jarní sérii.

FC Viktoria Mariánské Lázně. Ilustrační foto.
Utopie pokračuje. Viktoriány sráží do kolen hrubé chyby i mizerná koncovka

Zpět na vítěznou vlnu, se bude chtít navrátit ve Fortuna divizi A sokolovský Baník, který čeká v neděli 21. dubna v 10.30 hodin vystoupení v Domažlicích, kde se výběru kouče Miloslava Janovského postaví rezerva Jiskry, která v soutěži usiluje o udržení divizní příslušnosti.

„Čeká nás velice náročné utkání, jelikož béčko Domažlic mají skvělý tým, Bude to velice náročné soubojové utkání. Důležité bude mít hlavu nahoře, když jsme po dlouhé době prohráli, ale určitě se chceme rychle vrátit na vítěznou vlnu, uděláme pro to vše,“ slibuje před bitvou s Chody sokolovský útočník Tomáš Mikleš.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...

Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...