V sobotu 10. listopadu mohou v rámci 14. kola divizní soutěže zamířit na stadion ostrovského FK, který přivítá březovskou Olympii.

Favoritem vzhledem k postavení v tabulce bude výběr březovské Olympie, když na ni Ostrov ztrácí šest bodů. „Je to derby, v tom se tabulkové umístění mažou a my se na utkání těšíme,“ vysvětlil trenér Ostrova Ivan Filip. Ostrov dojíždí během podzimní části na mizernou koncovku, která ho obírá o důležité body, teď to chce prolomit. „To je pravda, koncovka nám dělá velké problémy, šance si sice vytvoříme, ale neumíme je gólově zúročit,“ smutně poznamenal Filip. Teď čeká jeho tým duel podzimu. „Možná už se opakuji, ale tentokrát to bude dost důležité utkání. Musíme vyhrát,“ dobře ví Filip. Nejdříve však bude muset jeho tým uhlídat březovské útočné duo. „Vaněček je rozdílový hráč, na toho si budeme muset dát pozor, to pro nás bude stěžejní. Viděl jsem utkání Březové s Libiší a směrem dopředu je hodně nebezpečná,“ varoval před útočníkem Vaněčkem Filip.

„Ale i další hráči Březové mají svou kvalitu, navíc jim bude vyhovovat naše hřiště, jelikož vyznávají kombinační fotbal. Dále se pak Březové daří více na hřištích soupeřů.“

S přáním získat cennou výhru vyrazí do Ostrova Březová. „Chtěli bychom dosáhnout na co nejvíce bodů, abychom si vytvořili dobrou výchozí pozici pro jaro,“ přeje si březovský trenér Petr Peterka. Jeho tým bude plnit na ostrovském stadionu roli favorita. „To si nemyslím,“ razantně odmítal roli favorita Peterka. Ve prospěch Březové v podzimní části hovoří i venkovní bilance. „Je pravda, že se nám více daří na hřištích soupeřů, což bychom chtěli také potvrdit, ale bude to těžké utkání, jelikož oba týmy se velmi dobře znají,“ podotkl Peterka. Tomu dělá starost sestava.

„Několik hráčů je nemocných, bez tréninku, a tak nevím, v jakém složení vůbec nastoupíme, doufám, že se dají dohromady.“

FK Ostrov – FK Olympie Březová

Sobota 10. listopadu, 14.00 hodin
Fortuna Divize B, 14. kolo
stadion FK Ostrov
Předpokládané sestavy
FK Ostrov: Süttö – Janda, Vondráček, Klaus, Liška – Matoušek, Jankovský, Kobera, Pachta – Dušek, Nýber.
FK Olympie Březová: Tomáš Martinec – David Peterka, Neudert, Horvát, Šaloun – Petr Peterka, Vrtělka, Kratochvíl, Kursa – Vaněček, Dan Martinec.