Dalo by se říci, že to nejlepší nakonec. V jeho podání to pak platilo dvojnásob. Do zápasu s třetím týmem divizní tabulky naskočil v 85. minutě a v 90. minutě se zasloužil o vyrovnání na 1:1, čímž svému týmu vystřelil velmi cenný bod, první v jarní části divizní soutěže.

Fotbalisté karlovarské Slavie si připsali i ve druhém kole jarní části Fortuna ČFL na účet tříbodový zisk, když tentokrát porazili 1:0 pražský Motorlet.
PODÍVEJTE SE: Motorlet zlomil slávistický žolík Martin Debellis

„Do zápasu jsme nastupovali v roli outsidera a v podstatě jsme mohli jenom překvapit, což se povedlo,“ smál se po utkání chebský gólový žolík.

„Naším úkolem bylo hlavně hrát poctivě v defenzivě a vyvarovat se zbytečných chyb,“ přibližuje Kompit, s jakou taktikou Hvězda do utkání vstupovala.

„V prvním poločase nebyla vidět nějaká výraznější šance jak na naší straně, tak na straně soupeře, hra byla hodně kouskovaná,“ přidává k prvnímu poločasu, ve kterém se sto padesát fanoušků, kteří si našli cestu na chebský stadion, branky nedočkalo.

Filip Kompit, FK Hvězda Cheb.Filip Kompit, FK Hvězda Cheb.Zdroj: FK Hvězda ChebTo po změně stran již favorizovaní Jihočeši gólově udeřili, když v 76. minutě otevřel skóre Jan Malecha.

„Do druhého poločasu jsme nastoupili se stejným cílem důrazně a poctivě bránit a čekali jsme, co soupeř vymyslí,“ připomíná chebskou strategii do druhého poločasu. „Bohužel jsme inkasovali po špatně pobraném rohovém kopu,“ zklamaně se vracel k inkasované brance chebský záložník.

Fotbalisté Ostrova se postarali o senzaci ve Fortuna divizi B, když udolali favorizované Louny 2:1.
OBRAZEM: Ostrov přežil v bitvě s Louny klinickou smrt a poté udeřil. Urval výhru

Pak už přišla jeho velká chvíle, když pět minut před koncem dostal důvěru od trenéra a zamířil na hrací plochu. „Utkání se hrálo ve velkém tempu a do takového zápasu je vždy velmi těžké se zapojit, navíc nám nezbývalo mnoho času,“ upozorňoval Kompit.

Hráči chebské Hvězdy tak vsadili v závěru duelu vše na jednu kartu. Vyplatilo se. „V posledních minutách zápasu jsme vybojovali rohový kop, který byl naší poslední nadějí na bodový zisk v tomto utkání,“ vrací se k poslední možnosti na vyrovnání Kompit.

„Po dobře zahraném kopu jsem si našel v nepřehledné situaci mezi nohama našeho brankáře balon a skóroval,“ popisuje svou vyrovnávací trefu, která zajistila Hvězdě velmi cenný bodový zisk.

„Samozřejmě za první mistrovskou trefu nějakou tu stovku budu muset přihodit do týmové kasy, ale to mi vůbec nevadí,“ vypočítává Kompit.

„Bod z takového zápasu je vždy cenný, ale bude důležité navázat stejnými výkony i v dalších utkáních, hned tento víkend na hřišti Doubravky,“ připomíná závěrem chebský mladíček další náročný zápas, který Hvězdu čeká.

FK Hvězda Cheb – SK Dynamo České Budějovice B 1:1 (0:0). Branky: 90. Kompit Filip – 76. Malecha Jan. Rozhodčí: Trojan. ŽK: 3:2. Diváci: 150. Cheb: Mácha – Plíhal, Hucl, Netrval, Janda – Komberec, Eisenreich (90. Znak), Bauer, Sláma (71. L. Kompit) – Kubinec (85. F. Kompit), Anděl. 


Načítám výsledky …

Načítám tabulku …