Ano, přesně tak. Ostrovští fotbalisté mají totiž pořádný pech. V rámci přípravy měli mít za sebou odehraná už dvě utkání.
Nemají ani jedno. Účastníci krajského přeboru Ústeckého kraje jako by se měření fotbalových sil s účastníkem divize B báli. Doslova. Duel s Litvínovem i Žatcem se nehrál.

„Pro nás je to zklamání, vždy den před utkáním nám soupeř zápas odřekne,“ nevěřícně kroutil hlavou nad novou fotbalovou ´módou´ ostrovský trenér Ivan Filip. Dalo by se však říci, že vše špatné je přece jen pro něco dobré. „Samozřejmě jsme místo utkání absolvovali tréninkovou jednotku, což je pro mě jako trenéra dobré, ale hráči už by chtěli hrát,“ poukazoval Filip. V Ostrově však neklesají na mysli. Spíše naopak. O víkendu totiž mají před sebou třetí přípravný duel s Louny, tedy taktéž účastníkem krajského přeboru Ústeckého kraje, a pevně věří, že si už zahrají, do třetice všeho dobrého.

„Louny určitě dorazí, jsou již v plné přípravě a ve středu vyhrály 3:1 nad Juniorem Teplice. Navíc posílily tým o tři kvalitní hráče a chtějí do divize,“ popisoval poznatky o soupeři z Ústecka Filip.

Zápas se odehraje na ostrovském stadionu dnes od 11.00 hodin. „Chybět bude pouze Lukáš Jankovský, kterého trápí zranění, takže bude mít volno. Jinak bychom měli být kompletní, takže budeme chtít vyzkoušet některé herní varianty,“ upozorňoval ostrovský trenér.

Po utkání s Louny čeká Ostrov ještě pětizápasová porce přípravných zápasů. „V rámci přípravy nás čeká ještě pět zápasů včetně pohárového duelu, což nás určitě řádně prověří,“ přeje si závěrem Filip.