„Zápas na Petříně byl pro nás náročný. Do zápasu jsme naskočili s výraznými změnami v sestavě, ale i přesto jsme dokázali vybojovat bod,“ vracel se k podzimní bitvě na půdě Petřína sokolovský obránce Jan Macák.

Baníkovci v uplynulém kole brali pouze bod na půdě Českého Krumlova, kde remizovali 1:1. „Je to škoda,“ zklamaně pokyvoval hlavou Macák. A měl k tomu důvod. Sokolov si totiž vytvořil několik gólovek, ale využil pouze jednu.

„Určitě jsme měli na to, abychom se vrátili se třemi body, ale bohužel jsme nevyužili naše šance a na konci zápasu se stalo něco, co nikdo z nás, do teď nechápe, ale už je to za námi a soustředíme se jen na sobotu,“ narážel sokolovský obránce na pokutový kop v nastaveném čase, po kterém Jihočeši srovnali na konečných 1:1.

Teď však čeká výběr sokolovského kouče Miloslava Janovského podstatně tvrdší oříšek, který bude muset rozlousknout. Navíc baníkovci budou chtít udržet domácí neporazitelnost, která trvá již deset utkání.

FK Baník Sokolov. Ilustrační foto.
VIDEO: Další zářez rozhodčího. Sokolov obrala o výhru na jihu Čech (ne) penalta

„Když se nám bude dařit plnit naše principy ve hře, budeme hrát naši hru a přidáme k tomu něco navíc, tak věřím, že máme na to, abychom šlágr zvládli a neporazitelnost udrželi,“ věří svému týmu Macák. Jenže s dobrou bilancí dorazí do Karlovarského kraje také Petřín, který na hřištích soupeřů dosáhl prozatím v devíti duelech na osmnáct bodů.

„Jak jsem již řekl, myslím si, že to bude hodně o nás a naší hře,“ upozorňoval Macák, že vše má Baník ve svých rukou. Sokolov by se v případě výhry přiblížil soupeři z Plzeňského kraje na rozdíl dvou bodů. V opačném případě by se Petřín Sokolovu vzdálil už na osm bodů.

„Bude to určitě také o proměňování šancí. Samozřejmě si chceme dojít pro tři body a přiblížit se Petřínu v tabulce,“ doplnil závěrem Macák. Šlágr 22. kola bude na programu v sobotu 13. dubna od 10.15 hodin v Sokolově.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...