BANÍK SOUŠ

Body jako sůl potřebuje nahnat v závěru podzimu ostrovský FK. Ten po čtyřech porážkách najel zpět na bodovou vlnu v duelu s Motorletem, se kterým remizoval a získal tak jeden bod.

„Mohli jsme pomýšlet na více bodů, ale bohužel,“ vracel se k utkání ostrovský trenér Ivan Filip. Ztracené body chce dohnat Ostrov před svými fanoušky.

„Musíme bodovat zejména v domácím prostředí,“ je si vědom Filip. A není divu. Po dobře rozjetém začátku se Ostrováci propadají v tabulce na dohled sestupovému pásmu. „Pokud se chceme vyhnout sestupovým starostem, musíme bezpodmínečně bodovat za tři body,“ dobře ví trenér Ostrova. Jenže tentokrát se mu postaví do cesty Souš, která zcela jistě nebude pro Ostrov snadným soustem. „Souši se v posledních kolech daří, ale my chceme potvrdit bod z Motorletu, aby měl nějakou váhu, nejlépe vítězstvím,“ přeje si hodně důležitý tříbodový zisk Filip a přidal: „Musíme hlavně proměnit naše šance, od toho se bude vše odvíjet.“

HOŘOVICKO

Navázat na senzační skalp lídra tabulky Admiry Praha budou chtít hráči mariánskolázeňské Viktorie v sobotu 27. října od 14.30 hodin na stadionu FK Hořovicko.

„Do Hořovicka jedeme nabuzeni po výhře s Admirou, rádi bychom tak navázali na dobrý výkon z domácího prostředí i na hřišti soupeře, když především venku se nám v podzimní části daří,“ připomněl trenér Viktorie Stanislav Purkart.
Jenže je nečeká žádná lehká práce, jelikož Hořovicko to před svými fanoušky prostě umí, když v šesti duelech dosáhlo na čtrnáct bodů z celkových sedmnácti.

„Víme, že Hořovicku se doma daří, navíc umí střílet góly a umí si vytvořit tlak, ale jak jsem již řekl, nám se nehraje na hřištích soupeřů špatně,“ míní Purkart.

Kouč Viktorie bude mít k dispozici až na Kořistku, který se podrobil operaci menisku, kompletní kádr. „Trénovat již začal i Denk, ale na celý zápas to asi ještě nebude. Jinak jsou všichni hráči v pořádku a měli by být k dispozici,“ nechal nakouknout do kádru Viktorie Purkart a přidal cíle svého týmu. „Samozřejmě bychom rádi urvali nějaký bodík.“

BRANDÝS

Náročnou šichtu před sebou mají hráči březovské Olympie, kteří se vydají v sobotu 27. října na stadion třetího celku tabulky divize B Brandýsa nad Labem. Tomu se navíc v domácím prostředí velmi daří, když v pěti duelech dosáhl již na čtrnáct bodů. „Brandýs má velmi dobrou bilanci v domácím prostředí, i přesto bychom chtěli uzmout alespoň bod, který by byl zlatý,“míní trenér Březové Petr Peterka. Jenže Brandýs před svými fanoušky body jen tak nerozdává. „Musíme hrát zodpovědně zezadu, nedostat branku a nebát se hrát aktivně dopředu, vytvořit si šance a proměnit je,“ přemítal nad taktikou, která by mohla Olympii přinést body, Peterka. Ale je tu jeden háček, marodi. „Někteří hráči ulehli s virózou, ale na to se nechceme vymlouvat, musíme se s tím poprat,“ dodal Peterka.