Na půdě kladenského SK dosáhla na bodový zisk, když remizovala 2:2, ale poté neuspěla v následném penaltovém rozstřelu, a tak druhý, bonusový bod putoval na konto Kladna.

Všechny trefy v utkání obstarali Davidové, když v trikotu Kladna to byl David Čížek, na straně Březové pak David Kursa.

Skóre závěrečného vystoupení obou týmů v letošním ročníku divizní soutěže otevřel po hrubé chybě v obraně Kladna březovský záložník David Kursa, díky jehož trefě vyhrála Březová první poločas rozdílem jedné branky.

Z vedení se však radovali hosté z Karlovarského kraje pouze do 60. minuty, kdy po odpískané ruce v šestnáctce hostů vyrovnal střídající útočník David Čížek.

A pro barvy výběru ze západu Čech bylo ještě hůře. V 66. minutě zařídil právě střelecky naladěný David Čížek Kladnu vedení po brejku krásnou ranou zpoza beka.

V 70. minutě však bylo vyrovnáno, a opět zásluhou Davida Kursy. V 90. minutě pak byl Dan Martinec blízko třetí brance, ale kladenský brankář Tesař svůj tým zachránil, a tak se šlo po nerozhodném výsledku na penaltový rozstřel.

„Bylo znát, že o nic nešlo, náš přístup byl laxní, hlavně v první půli a hlavně zezadu,“ vracel se k prvnímu poločasu nejlepší kladenský střelec sezony David Čížek.

„Po přestávce jsme hráli víc do stran a využili soupeřovy děravé obrany, jenže jsme nepotvrdili vedení třetím gólem a vzadu byli za laxnost zase potrestáni,“ doplnil hodnocení zápasu, v němž nakonec skóroval i v penaltovém rozstřelu.

Ten pro Kladno vyhrál brankář Tesař, jenž v poslední sérii sám proměnil a poté vychytal březovského Víta Vrtělku.

Březová tak zakončila divizní pouť jednobodovým ziskem, celkově pak nasbírala na konto čtyřiačtyřicet bodů.

SK Kladno – FK Olympie Březová 2:2 (0:1) – PK 5:4. Branky: 60. a 66. Čížek David (1 PK) – 40. a 70. Kursa David. Rozhodčí: Kříž. ŽK: 1:0. Diváci: 99.

FK Olympie Březová: T. Martinec – Šaloun, Veselovský, Burkyt (62. Nimrichter), Neudert – Kursa, Bereczký, Vrtělka, Veselý (85. Kraus) – R. Stöckner (60. M. Stöckner), D. Martinec.