Jihočeši jsou v tabulce na sestupové pozici, mají ale stejně bodů jako čtrnácté Znojmo, a navíc lepší vzájemné zápasy. Udržení ve Fortuna:národní lize má tedy Táborsko pouze na svých kopačkách. A o důležitosti zápasu pro domácí vypovídá fakt, že se půjde v sobotu na fotbal zdarma.

Teoreticky je ale v sestupových vodách namočen i sokolovský Baník. Horníci si tak nemohou dovolit zápas v Táboře vypustit. „Půjdeme do toho jednoznačně s tím, že chceme naplno bodovat, a doufám, že nám to vyjde,“ říká bojovně naladěný záložník Erik Liener.

Stejně jako se Znojmem, kde právě Liener zachraňoval svým gólem alespoň remízu, to bude znovu velmi těžká práce. „K bojovnosti a snaze se Znojmem, která přecházela až do křeče, musíme přidat fotbalovost a kvalitu,“ nabádá kouč Sokolova Vítězslav Hejret.

Na západě Čech si ale nějakou komplikaci v podobě opuštění druhé ligy nepřipouštějí a pomalu se chystají na další ročník. Na zkoušku tak aktuálně přicestoval 20letý kolumbijský záložník Jacobo Arango Tabares, který se v úterý zapojil do tréninkového procesu. O jeho angažmá se bude rozhodovat v následujícím týdnu. „Přes zprostředkovatele s kontakty do Jižní Ameriky jsme získali možnost Jacoba na zhruba deset dnů otestovat. Hráčů z Jižní Ameriky je v Česku více, důležitá je samozřejmě i jejich adaptace na české prostředí, nicméně je to pro nás jedna z možných cest, kudy bychom se po sportovní stránce mohli ubírat,“ přiblížil výkonný ředitel klubu Tomáš Provazník.

Jacobo se narodil v roce 1999 a v rodné Kolumbii naposledy působil v prvoligovém týmu Atlético Huila. Jako většina ofenzivně laděných Jihoameričanů se i tento 180 centimetrů vysoký středopolař vyznačuje velmi slušnou prací s míčem a dobrým přechodem do útoku.