„Strašně špatně jsme začali, hned v první minutě jsme inkasovali gól, navíc tam měli další šance,“ popisuje útočník Baníku Patrik Voleský, který začal zápas mezi náhradníky hornického celku.

Ústí do konce prvního poločasu přidalo druhou branku.

Domácí zareagovali střídáním. Po přestávce tak šel do hry Novák s Voleským a hned ve 48. minutě se podařilo Baníku snížit. Centr Štípka usměrnil mezi tyče právě nový muž na trávníku Patrik Voleský. „Byla to hezká akce, David Štípek mě pěkně našel a já už jsem měl jednoduchou situaci,“ líčí autor branky.

Jenže to bylo ze strany Sokolova vše. „Vzápětí jsme špatně rozehráli, přišel brejk soupeře, naše červená karta a to nás poslalo do kolen,“ krčí rameny Voleský.

Arma přesilovku zužitkovala k navýšení náskoku až na konečných 1:5.

Baník své příležitosti, alespoň na korekci skóre, nevyužil. Dvě měl ještě v nastaveném čase Voleský. „Byly to stoprocentní šance, to útočník musí dávat, je to moje chyba,“ přiznává sokolovský forvard.

FK Baník Sokolov – FK Ústí nad Labem 1:5 (0:2).

Branky: 48. Voleský – 1. Drame, 21. Matějka, 53. Strada, 59. Nágl (pen.), 71. Nágl.

Rozhodčí: Jan Petřík – Tomáš Batík, Jan Dohnálek. Diváci: 490.

Sokolov: Belaň – Mejdr, Stropek, O. Ševčík, Dvořák II. – Glaser, Čihák – Štípek (60. Ruml), Hlavatý (46. Voleský), Kosak (46. Novák) – Vávra.

Ústí: Tvrdoň – Strada, Brak, Pimpara, Janso – Valenta, M. Bílek (45. Nágl) – Prošek, D. Richter, Drame (66. Krátký) – Matějka (75. Šup).

FK Nejdek (v modrém) slavil sté výročí duelem s karlovarskou Energií, remízou 8:8.
Nejdek slavil sté výročí duelem s karlovarskou Energií, remízou