O osudu utkání rozhodl jediný gól, ten obstaral ve 35. minutě sokolovský Stanislav Vávra, který si naběhl po rychlé akci Baníku na zadní tyč při centru Adama Beránka.

Hosté tak Táborsku řádně zkomplikovali záchranu v soutěži. „Utkání jsme nezvládli. Nezvládli jsme ho hlavně v útočné činnosti ve druhém poločase. První poločas jsme si vytvořili šance. Měli jsme tam i tutovku, kdy Pilík z malého vápna přestřelil branku. To si myslím, že byl jeden z rozhodujících momentů. Vzápětí jsme chybovali a soupeř vstřelil vedoucí branku. To nás hodně poznamenalo do druhého poločasu,“ popisuje kouč domácích Karel Musil.

„Začátek utkání byl z obou stran opatrný, domácí měli mírnou převahu, potom jsme se začali dostávat do pohybu, který nám chyběl, naše hra začal být živější a z toho vzešel náš gól,“ doplňuje lodivod sokolovského Baníku Vítězslav Hejret.

Po přestávce již Jihočeši hledali marně recept na v pohodě hrající hosty. „Ve druhém poločase jsme si nevytvořili de facto tutovou šanci, nedokázali jsme se pořádně dostat do vápna Sokolova. Když jsme museli hrát do plných a soupeř výborně bránil, tak to pro nás byl velký problém,“ konstatoval trenér FC MAS Táborsko. „S náskokem jsme již hráli klidnější fotbal, zároveň ale domácí stále hrozili centrovanými míči, pořád se mohlo stát cokoliv,“ upozornil Vítězslav Hejret. Jeho svěřenci si ale již vzít výhru nenechali.

V závěrečném kole bude Sokolov doma proti Ústí bojovat o udržení 10. příčky před Prostějovem a Vlašimí. Táborsko potom čeká rozluštění sestupové tajenky. Jihočeši mají na 15. místě stejně bodů jako 14. Znojmo, s nímž mají ale lepší vzájemné zápasy. Na oba se ale dotáhla poslední Viktoria Žižkov, která ztrácí pouze jeden bod. Se druhou ligou se přitom rozloučí dva týmy z této trojice.

FC MAS Táborsko – FK Baník Sokolov 0:1 (0:1). Branky: 36.Vávra

Rozhodčí: Matějček – Myška, Melichar. Hráno bez karet. Diváci: 500.

Táborsko: Šiman – Navrátil, Hasil(78.De Almeida), Březina, Šandera – Kučera, Pilík(78.Frýdek), Valenta, Čermák – Musiol, Pfeifer(46.Kopřiva). 

Sokolov: Belaň – Beránek (68.Dan.Novák), Stropek, Mejdr, Ševčík, Dvořák II. – A. Čihák, Glaser, Štípek – Liener(58.Voleský), Vávra(79.Hlavatý). 

Další výsledky: Brno – Třinec 5:0, České Budějovice – Varnsdorf 3:0, Pardubice – Hradec Králové 0:0, Prostějov – Chrudim 0:0, Ústí n. L. – Jihlava 2:3, Znojmo – Vítkovice 0:3, Žižkov – Vlašim 2:0.