Jediným střelcem Sokolova byl Erik Liener, druhý gól domácích zaznamenal znojemský Cihlář do vlastní sítě. „Určitě je to pro nás ztráta. Chtěli jsme v tomto zápase naplno bodovat. S tímto jsme do zápasu i šli. Teď musíme bojovat až do konce,“ hlásí střelec vyrovnávacího gólu ze 62. minuty.

Ten nepobyl na hřišti ani dvě minuty a už se radoval ze vstřelené branky. „Věděl jsem, že tam bude centr z pravé strany, šel jsem intuitivně na první tyč, naštěstí mě to trefilo tak, že jsem míč zasáhl kolenem a padlo to tam,“ popisuje situaci před druhým gólem Sokolova Erik Liener, jenž ve znojemském týmu dříve působil.

Následně měl Baník převahu, z které ale již nic nevytěžil. „V závěru chyběla finální fáze, zakončení. Tlačili jsme se tam dobře, vyhrávali jsme souboje, měli jsme mnoho standardek a pak už to je jen o štěstí, že to tam nepadlo,“ popisuje poslední fázi zápasu nejlepší střelec Sokolova. Baník tak dvě kola před koncem nemá ještě jistou záchranu v soutěži.

V dalším utkání zajíždí na hřiště Táborska, které hraje také o záchranu. „Půjdeme do toho jednoznačně s tím, že chceme naplno bodovat, a doufám, že nám to vyjde,“ říká Erik Liener. 

29. kolo: FNL: FK Baník Sokolov - 1. SC Znojmo 2:2
Baník se Znojmem dvakrát dotahoval, nakonec bral bod