Ten první vstřelil Michal Škoda minutu před koncem úvodního dějství. „V prvním poločase jsme plnili, co jsme si řekli. Pak ale dostaneme gól ve 44. minutě, kdy ubráníme standardku, ale u praporku prohrajeme souboj, přijde centr a pak, co se nám stává, tak jediný hráč ve vápně si najde prostor mezi námi a zakončuje,“ lituje úvodního gólu Adam Čihák.

Do kabin tak šel Sokolov s jednobrankovou ztrátou. Ale Baníku nevyšel ani vstup do druhé půle. „O poločase jsme si něco řekli, přijde druhý poločas, přečkáme jednu šanci a hned inkasujeme. Chtěl jsem nahrát Honzovi Mejdrovi, který mě ale zajišťoval, dostali jsme se ještě zpátky za balon, ale borec pak prostřelí čtyři hráče, kteří ho brání,“ popisuje situaci z úvodu druhé části hry sokolovský stoper.

Proti Baníku v sobotu stál kvalitní soupeř s hráči, kteří mají odkopáno v lize spoustu zápasů. Stopeři se museli popasovat s nepříjemným a zkušeným duem Magera – Škoda. „Věděli jsme, že asi budou hrát ve dvou. Hrajeme teď spolu se Ševou (Ondřej Ševčík) několik zápasů. Ondra měl na starosti Mageru, Škoda hrál podhrota, takže si ode mě odskakoval, tak k němu chodil spíš Vojta Machek. Ale myslím, že jsme to zvládli poměrně dobře. Nemyslím si, že by se stalo, že by balony prodlužovali. Hlavičky jsme poměrně vyhrávali. Řekl bych, že těžší to bylo třeba s Karlem Kroupou z Prostějova,“ říká Adam Čihák.

V útoku si Baník také vypracoval šance, ale neprosadil se, z utkání tak Západočeši odcházeli s prázdnou. „Ne že bychom se na to vykašlali, musíme jet dál. Šance máme. V prvním poločase máme dvě střely z dálky, gólman to fantasticky chytil, Michal Hlavatý měl šanci, gólman to také zneškodnil. Lítaly tam centry, ale bohužel nemáme teď hroťáka, nějakého zabijáka, kterému by to tam padlo. Neříkám, že by kluci hráli špatně, ale vůbec nám to tam nepadá. Nedokážu si to odůvodnit, protože při tréninku nám to tam padá všem. Pak přijde zápas, Brno má dvě tři vyložené šance, ale jejich gólman měl zhruba pět těžkých zákroků. Špatně se mi to hodnotí, hrozně nás to všechny štve,“ popisuje zklamaně Čihák.

Čtyři kola před koncem tak Baník nemá ještě jistotu záchrany. Byť na předposlední místo má náskok sedmi bodů. „Chtěli jsme se takového závěru vyvarovat. Čekají nás klíčová utkání, ale týmy pod námi hrají všechny ještě mezi sebou. My můžeme hrát se všemi. V Budějovicích jsme hráli dobře, s Brnem hrajeme poměrně dobře. Ale prostě nedáváme góly a momentálně hrozně laciné dostáváme,“ uzavírá rozhovor zklamaný Adam Čihák.

Ilustrační foto
Ve svátek za sportem: Atletika, duatlon, fotbal i nohejbal