Na lavičce Baníku ho v realizačním týmu doplní další exligový hráč a dřívější kapitán Sokolova, 37letý Vít Vrtělka, dosavadní šéftrenér sokolovské mládeže.

Baníku patří po podzimní části F:NL nelichotivá poslední pozice, nepomohla ani změna na trenérském postu, kdy Františka Šturmu nahradil David Vaněček s Karlem Tichotou, kteří v pěti posledních zápasech získali s týmem jen jeden bod. Pro zbytek sezóny je tak cíl jasný – zachovat druhou nejvyšší soutěž v Sokolově. „Jarní část sezóny bude po sportovní stránce nesmírně náročná, a proto jsme po našem interním vyhodnocení dospěli k přesvědčení, že potřebujeme trenéra typologicky vhodného pro fotbalové bitvy a boj o záchranu. Obojí nás totiž na jaře čeká. Trenér Bohuslav Pilný má zkušenosti s první i druhou ligou, navíc umí pracovat v náročnějších podmínkách. Doplní ho Víťa Vrtělka, což je náš bývalý hráč a kapitán, jeví se nám jako další vhodný člen realizačního týmu. Oba dva byli výraznými osobnostmi jak na hřišti, tak i v kabině a to samozřejmě sehrálo také svou roli. Realizační tým v tomto složení bude pověřen řízením A-týmu do 30. 6. 2020 s cílem udržet druholigovou příslušnost,“ vysvětluje změny v trenérském složení výkonný ředitel klubu Tomáš Provazník.

A jaká bude budoucnost Davida Vaněčka s Karlem Tichotou? „V závěru podzimu jsme přistoupili k dočasnému řešení, které však nepřineslo uspokojivé výsledky. V profesionálním fotbale a hlavně v naší pozici jde primárně o body. Pro zimní přípravu už jsme tak chtěli provést celkovou změnu. Trenérskému tandemu Vaněček – Tichota však musím poděkovat, protože nám v nelehké situaci byli ochotni pomoci, byť se to výsledkově nepovedlo. K 31. 12. 2019 jim mandát u A mužstva končí, oběma však bude nabídnuta pozice na úseku mládeže. O konkrétních krocích s nimi budeme ještě v nejbližší době jednat,“ reaguje Tomáš Provazník. První společný trénink čeká sokolovské fotbalisty 6. ledna, kdy jim začíná zimní příprava na jarní část ročníku 2019/2020.