Během téměř dvouměsíčního úseku sehrají baníkovci osm přípravných duelů. Chybět nebude ani kondiční soustředění a na startu přípravy také fyzické testy v Praze.

V sokolovském dresu neuvidíme na jaře tři fotbalisty – Václava Vašíčka, Romana Bodyho a Ondreje Jakubova. „S koncem podzimní části ukončili své působení Venca Vašíček, který se z hostování vrací zpět do Sigmy Olomouc, Roman Body, který už na podzim hostoval na Březové, a také obránce Ondrej Jakubov, jenž se z hostování vrátil do mateřského Baníku Ostrava. U všech tří je důvodem jejich zdravotní stav,“ řekl k odchodům hlavní trenér Vítězslav Hejret.

Do zimní přípravy se s A týmem Sokolova zapojili Lukáš Šulc, Patrik Fišer a Jan Sýkora, všichni z baníkovského dorostu. „Chceme, aby si osahali profesionální fotbal, to znamená nejen po stránce tréninkové, ale aby dospělý fotbal okusili i v přípravných zápasech. Navíc chceme sami zhodnotit jejich úroveň s výhledem na další sezónu. Budou s námi po celý leden,“ doplnil na adresu nadějných dorostenců trenér Baníku.

V průběhu tohoto týdne se k týmu mají připojit tři hráči, o kterých klub zatím jedná. Dlouhodobou snahou je přivést hrotového útočníka.

K přípravnému období a jeho skladbě Vítězslav Hejret uvádí: „Je relativně podobné těm v předchozích letech. Začali jsme co nejdříve, ale nejprve nás čeká pár zahřívacích tréninků a fyzické testy, skutečná příprava začne až 9. ledna. A do 20. února potřebujeme mít tým vyladěný. Takže z mého pohledu není až tak dlouhá, naopak vidím velkou možnost pracovat na taktice a získat pro mužstvo další herní návyky a automatismy. Čeká nás také kondiční soustředění, ale z mého pohledu není kondice ten hlavní cíl. Tím je celkové zvýšení výkonnosti mužstva,“ říká hlavní trenér A-mužstva sokolovského Baníku.

Zimní program FK Baník Sokolov

12. ledna: Přípravný zápas proti FC Viktoria Plzeň (10:30, hřiště v Luční ul. v Plzni)
19. ledna: Přípravný zápas proti 1. FK Příbram (13:00, hřiště ve Vejprnicích)
21. až 26. ledna: Soustředění v Letkově u Plzně
23. ledna: Přípravný zápas v rámci soustředění proti FK Tachov (18:00, hřiště v Luční ul. v Plzni)
26. ledna: Přípravný zápas v rámci soustředění proti FC Viktoria Plzeň – juniorka (10:00, hřiště v Luční ul. v Plzni)
6. února: Přípravný zápas v jednání
9. února: Přípravný zápas proti FC Slavia Karlovy Vary (11:00, hřiště pravděpodobně UMT Drahovice, K. Vary)
16. února: Přípravný zápas proti TJ Jiskra Domažlice (11:00, hřiště UMT Baník, Sokolov)
23. února: Přípravný zápas (generálka) proti MFK Chrudim (čas není upřesněn, hřiště pravděpodobně v Nymburku)
2. března: 17. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY v Hradci Králové.