O dělbě bodů rozhodl jediný gól, ten obstaral ve 31. minutě sokolovský Daniel Novák. „Čekali jsme, že to bude opatrný zápas, to se potvrdilo. Dokud jsme potřebovali dát gól, tak jsme hráli velmi slušně,“ líčí domácí kouč Vítězslav Hejret.

„Otázkou bylo, jestli zvládneme nástup Sokolova, protože začátky utkání mají hodně kvalitní. Chtěli jsme přečkat těch nějakých úvodních třicet minut, dostávali jsme se ale pod tlak,“ přiznal hostující kouč Tomáš Jakus.

Po inkasované brance jeho svěřenci převzali iniciativu. „Spadla z nás nervozita, už jsme byli lepší, na míči i herně. Vytvořili jsme si jednu dvě šance, utkání by více slušela remíza,“ míní třinecký trenér.

Další branka ale již nepadla. „Utkání jsme dohráli velmi dobře takticky, měli jsme tam i příležitost přidat druhou branku. Celkově jsme šťastní, hráčům patří poděkování, je to pro nás velmi cenný výsledek,“ uvedl lodivod Baníku Vítězslav Hejret.

Tomáš Jakus, který tým plně převzal teprve v úterý po Jiřím Nečkovi, tak odjížděl se svou družinou do Slezska s nepořízenou. „Hodnotí se mi to těžko, čekal jsem, že si odvezeme alespoň bod, byli jsme na to nachystaní, nahecovaní, kluci se na zápas výborně připravili,“ krčil rameny.

Sokolov – Třinec 1:0 (1:0). Branky: 31. Novák. Rozhodčí: Cieslar – Lakomý, Batík. ŽK: 23. Machek, 87. Hlavatý

27., 77. Bedecs, 59. Šuľa, 83. Buchvaldek, 90+4. Demjan. ČK: 77. Bedecs. Diváci: 300.

Sokolov: Belaň – Mejdr, Čihák, Ševčík, Dvořák II.  – Machek, Glaser – Štípek (86. Ruml), Novák (78. Beránek), Liener (73. Hlavatý) – Vávra.

Třinec: Adamuška – Ilko, Šuľa, Bedecs (C), Janoščín (72. Klec) – Buchvaldek (88. Demjan), Samiec, R. Vaněk I., Janošík – Omasta (83. Gáč) – Dedič.