Tentokrát horníci porazili Vlašim 2:0, když o výsledku rozhodl především první poločas. „Do utkání jsme dobře vstoupili, dali jsme gól ze standardky. Věděli jsme, že je hrají zónově a mají tam díry. Navíc jsou malého vzrůstu a myslím, že jsme toho dobře využili. Bylo důležité, že to padlo takhle ze začátku,“ říká k úvodu utkání Ondřej Ševčík.

A byl to právě stoper Baníku, který poslal Sokolov do vedení v 17. minutě. „Byl to balon na Adama Čiháka, který ho prodloužil. Obránci to spadlo mezi nohama, odrazilo se to ke mně a já měl prázdnou bránu. Byl jsem metr od ní, takže to snad nešlo nedat,“ popisuje úvodní branku úspěšný střelec.

Za pár minut pak Petr Glaser přidal druhý gól, a Baník tak položil solidní základ k úspěšnému zápasu. Ve druhé půli sice další gól nepřidal, ale ani soupeř se ke vstřelení gólu nedostal. „Dopředu jsme ve druhém poločase neměli skoro vůbec nic. Až na konci, jak to otevřeli, tak jsme měli nějaké šance. Ty jsme nevyužili. Ale nevadí, hráli jsme zodpovědně zezadu, jestli měli jednu šanci? Jinak nic neměli. Hráli jsme na jistotu, bez chyb. Potřebovali jsme body jako sůl,“ říká obránce Baníku.

Vítězstvím nad Vlašimí uzavřel Baník „anglický týden“, ve kterém ze tří zápasů získal šest bodů. „Mně to určitě vyhovuje. Pro mě je lepší pořád hrát. Máme vždy jen pozápasový trénink, vyběhání a jdeme znovu hrát,“ uzavírá rozhovor spokojený Ondřej Ševčík.

FK Baník Sokolov – FC Sellier & Bellot Vlašim 2:0 (2:0). Branky: 17. Ševčík, 23. Glaser. Rozhodčí: Ondřej Lerch – Zdeněk Koval, Vít Melichar. ŽK: 66. Vávra – 31. Dao, 43. Piško, 59. Kadlec. Diváci: 570.

Sokolov: Dvořák I. – Mejdr, Ševčík, Čihák, Dvořák II. – Hlavatý, Machek – Štípek (77. Ruml), Glaser (60. Liener), Novák (58. Beránek) – Vávra.

Vlašim: Řehák – Piško (46. Kučera), Mil. Kadlec, Blecha, Mizerák – Janda, Badocha, Novotný (75. Pavlík), Skopec – Selemani, Dao (46. Fotr).

Tomáš Bouda