Výhra by horníkům pořádně pomohla i psychicky. „Zvládnout poslední zápas podzimu, zvláště doma je ohromně důležité. Máme před sebou dlouhou zimní přípravu, bude se nám potom určitě lépe pracovat,“ dobře ví kouč Baníku.

Sokolov čeká na plný bodový zisk již od srpna. „Poslední zápas v Chrudimi jsme Už v Chrudimi jsme ale neodehráli špatně, bohužel jsme ale nedali góly. Na náš výkon chceme navázat a k tomu své šance proměnit,“ má jasno David Vaněček před sobotním utkáním.

Prioritou pro domácí bude neinkasovat. „To se nám v posledních zápasech nedařilo. Může to být zápas o jednom gólu,“ přemítá sokolovský trenér.

V prvním vzájemném utkání Baník pod žižkovským vysílačem prohrál trochu nešťastně 2:1. „Mají vysoké stopery, kteří jsou silní ve vzduchu, k tomu šikovné hráče směrem dopředu, snaží se tam kombinovat. Umí přecházet jeden na jednoho, umí proměňovat šance, jsou nebezpeční ze standardek, obdrželi jsme tam branku v 93. minutě,“ upozorňuje David Vaněček na sílu soupeře.

K dispozice bude mít s Karlem Tichotou prakticky kompletní kádr. „V prvním týdnu přípravy jsme měli několik zraněných hráčů z utkání v Chrudimi, takže jsme se snažili dát nějak do pořádku, někteří hráči byli na reprezentačním srazu s U20. V tomto týdnu se již zapojili do přípravy všichni, navíc se nám uzdravil i Roman Wermke. K utkání tak budeme mít kromě vykartovaného Hoška k dispozici všechny hráče,“ prozrazuje na závěr sokolovský lodivod David Vaněček.