Naštěstí nebodovala ani Vlašim a Vítkovice, a tak Západočeši ztrácejí pouze dva body na lepší umístění. První poločas skončil bez branek. „Byl z obou stran opatrný. Bylo vidět, že se utkaly týmy, které jsou dole v tabulce. Byl to spíše boj mezi šestnáctkami, nebylok vidění moc šancí,“ popisuje kouč Sokolova David Vaněček. Krátce po přestávce Varnsdorf strhl vedení na svou stranu. „Soupeři jsme darovali gól na 1:0,“ konstatoval lodivod Baníku.

Hra hostí se po inkasovaném gólu zhroutila. „Úplně jsme vypadli ze hry a za další tři minuty jsme dostali druhý gól,“ nechápal Vaněček.

Na zvrat poslední celek ligy neměl sílu. „Dá se říct, že bylo po zápase, soupeř narostl, začal si věřit, bylo ho plné hřiště a přidal třetí branku,“ líčí trenér Baníku. Západočeši sice zápas nezabalili, ale skóre 3:0 již nezměnili. „Vytvořili jsme si tam nějaké šance, ale ve stavu, v jakém jsme, je nedokážeme proměnit, abychom výsledek alespoň zkorigovali,“ konstatuje David Vaněček. Tomu tak po utkání zbyla pouze jedna možnost. „Nezbývá než pogratulovat soupeři ke třem získaným bodům. Musíme pracovat dál,“ uvedl na závěr.

Další výsledky 13. kola:

Hradec Králové – Prostějov 1:2, Varnsdorf – Sokolov 3:0, Líšeň – Vítkovice 5:1, Žižkov – Brno 1:0, Chrudim – Dukla Praha 3:2, Třinec – Ústí n. L. 0:1, Vyšehrad – Vlašim 2:1, Jihlava – Pardubice 3:2