„Cílem utkání bylo zažít si některé herní návyky a také tempo hry. Myslím, že to jsme splnili. Na to, že to bylo přípravné utkání během soustředění, bylo tempo vysoké. Většinou takové chladné počasí brání tomu, aby se zápas odehrál v adekvátním tempu, tentokrát to ale tak nebylo. Utkání jsme zvládli výborně. Výsledek je zatím navíc, nehraje takovou roli. Ale dali jsme šest branek, takže jsme spokojení.“

Na baníkovcích bylo vidět, že aktuálně polykají tréninkové dávky v náročné zimní přípravě, přesto pracovali nejen poctivě, ale také v rychlosti: „Snažíme se co největší část zápasu hrát ve vysokém tempu, což je náš záměr pro kondiční část přípravy. Doufám samozřejmě, že si schopnost hrát v tempu poté přeneseme i do mistrovských utkání. Zatím je ale cílem to, abychom dobře zvládli kondiční přípravu,“ glosuje Hejret.

Zimní příprava je stále spíše ve své úvodní fázi, čemuž odpovídají činnosti, kterým se tým věnuje: „Zatím není konkrétní činnost, aspekt hry, na kterém musíme v přípravě nejvíc zapracovat. Máme dlouhodobější plány, aktuálně nepracujeme na konkrétních věcech. Příprava je nyní ve fázi kondiční přípravy a to zatím bude pokračovat,“ přibližuje Vítězslav Hejret. Baník našel pro letošní zimní soustředění zázemí v Letkově u Plzně, kde jim skýtá útočiště místní sportpenzion, a zároveň využívají umělou plochu v Luční ulici v Plzni. „Co se týče zázemí na soustředění, máme výborné podmínky v penzionu v Letkově. Tam máme skvělé zázemí, navíc využíváme kvalitní herní plochu tady v Plzni v Luční. Možnost využívat v Letkově spinning, sál na cvičení, posilovnu a zkrátka všechno, co potřebujeme, je výborná,“ potvrzuje sokolovský kouč. Jeho svěřence už v sobotu čeká další zápas, s mladými viktoriány. „Do zápasu s juniorkou Viktorky chceme jít s podobnými záměry jako do utkání proti Přešticím,“ uzavírá Hejret.