Fotbalisty Baníku Sokolov čeká v neděli od 17 hodin na Střeleckém ostrově v Českých Budějovicích silný protivník. „Mají i velmi dobrou sportovní formu, kvalitní jednotlivce, sebevědomí. Pokud říkáme, že druhá liga je velmi vyrovnaná, tak České Budějovice v tuto chvíli do této formulace nepatří. Výsledky a částečně i výkony soutěži vévodí,“ poukazuje sokolovský kouč Vítězslav Hejret.

Hlavní síla Dynama? „Kromě kvalitního kádru je to po sérii výher psychická pohoda, která jim přidává na sebedůvěře. Z toho také vyplývá celkově ještě lepší výkon a stabilita předváděné hry,“ míní trenér Baníku.

Že by měl být Sokolov pro České Budějovice pouze další položkou, kterou si na vítězné šňůře Jihočeši odškrtnou, Vítězslav Hejret důrazně odmítá. „Přes všechno je to pořád mužstvo z druhé ligy, není to klub z Premier League. I v jejich dobrém výkonu budeme hledat slabiny, chceme navázat na naše zlepšené výkony a hlavně výsledky z posledních zápasů,“ hlásí odhodlaně kouč hornického celku.

Silné stránky Českých Budějovic budou chtít hosté eliminovat svou bojovností a dobře plněnou taktikou. „Chceme určitě podat co nejlepší výkon a přivézt si nějaký bod,“ má jasno Vítězslav Hejret.

Západočechům bude chybět Štípek. „Několik hráčů má drobné šrámy, o sestavě pro utkání se rozhodneme v sobotu,“ uzavírá předzápasovou sondu trenér Sokolova.