„Byl to remízový zápas. V první půli jsme měli o jednu dvě šance více, hlavně jsme je ale měli proměnit, byly to stoprocentní příležitosti. Ve druhé půli nás Hradec zatlačil, oproti nám měli tři standardky z vápna, což je velké nebezpečí. Nakonec to skončilo 0:0. Myslím, že jsme se spravedlivě podělili o body,“ hodnotil úvodní zápas v novém ročníku Fortuna:národní ligy.

Gól v Sokolově nepadl, Hradec Králové ale ukázal svou sílu. „Vloni skončili čtvrtí, mančaft moc neobměnili, vyměnili se tam snad dva tři lidi, jinak to zůstalo stejné. Oni tu kvalitu budou mít, tenhle bod se bude počítat,“ je přesvědčen Dvořák.

Jak zněly předzápasové pokyny kouče Františka Šturmy v baníkovské kabině? „Věděli jsme, že jsou mladý, hodně běhavý, agresivní tým, v tom jsme se jim měli vyrovnat a potom je předčit něčím ve vápně, v rychlosti rozhodování, v tom jsme chtěli uspět,“ prozrazuje kapitán Západočechů.

Během přestávky se pokyny neměnily. „Chtěli jsme v tom pokračovat. Hned od našeho výkopu z rozehrávky na nás ale vlétli, bylo vidět, že zrychlili pohyb, zvětšili agresivitu. Oni nám nedovolili tolik pohybu, jako jsme měli v první půli,“ popisuje Jakub Dvořák.

Sokolov nastoupil po řadě letních změn hned se čtyřmi novici v základu. Kapitán Baníku v tom nakonec problém neviděl. „Bylo to úplně v pohodě. Kluci jako Šimon Šmehyl nebo Jakub Kopřiva odevzdali dobré výkony, byli poctiví, to potřebujeme. Přispěli nám, zapadli dobře,“ pochvaloval si.

V dalším utkání se horníci vypraví na půdu Viktorie Žižkov, doma budou hrát opět za čtrnáct dní, proti Zbrojovce Brno.