„Ligové mužstvo, které je teď ve velkém laufu, ve velké pohodě. Je to pro nás svátek, budeme se chtít připravit co nejlépe a pokusit se o překvapení a favorita vyřadit,“ říká odhodlaně kouč západočeského Baníku Pavel Horváth.

Jeho svěřenci v sobotu porazili na svém hřišti v dalším kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY Prostějov 3:0. „Měli jsme dva dny na regeneraci a na to, abychom se po taktické stránce připravili na hru Baníku. Samozřejmě Ostrava bude mít v sestavě nějaké změny. Nechci říct, že nás to nezajímá, ale myslím, že to pro nás nebude až tak důležité. Důležitější pro nás bude, jak zápas dokážeme odehrát my,“ poukazuje trenér Sokolova.

Největší síla slezského celku? „Nevíme, zda nastoupí, ale je tam samozřejmě Milan Baroš, Martin Filo, dobrá středová řada, Hrubý, spousta zajímavých hráčů, kteří jsou již delší dobu pohromadě, také bych zmínil Holzera, stopeři hrají výborně, ani Venca Procházka tam nehraje, takže je to nadstandardní prvoligové mužstvo,“ upozorňuje Horváth na sílu soupeře.
Co může přinést překvapení a vyřazení favorita? „Jednoznačně výkon na hranici našich možností, jednoznačně výborně takticky zvládnutý zápas a to, že někdo odehraje nadstandardní utkání, jako například Erik Liener s Prostějovem, a zápas dokáže rozhodnout,“ míní kouč domácího celku.

Jak k utkání přistoupit? „Je to pro nás svátek, ale je nesmysl říct hráčům, ať si to hlavně užijí. Budeme chtít být důrazní, agresivní, být včas v soubojích a vyhrávat je, připravit si křídelní akce nebo střely z dálky. Sílu soupeře respektujeme, ale budeme chtít postoupit, proto se pohár hraje,“ oprašuje na závěr sportovní logiku Horváth.