„Říkám to poněkolikáté, druhá liga je velmi vyrovnaná a týmy jsou typologicky velmi podobné. Vlašim ale tvoří výjimku. My se předtím setkali, ať už to byl Třinec, Žižkov nebo Prostějov, se hrou na vysokého útočníka. Ta hra je typická pro mnoho mužstev ve druhé lize. Vlašim hraje ale úplně jinak a to dokázala i v Sokolově,“ poukazuje trenér hornického celku Vítězslav Hejret.

Co tedy fanoušci viděli v podání Vlašimi? „Hraje jiný styl hry, v pohybu, s menším vzrůstem hráčů, relativně velkým talentem. Ale věděli jsme, že to má i slabinu v produktivitě a elegance je na úkor vstřelených branek,“ vysvětluje trenér Sokolova.

Jeho svěřenci se dostali poměrně rychle do vedení, když v 17. minutě skóroval Ondřej Ševčík. „Samozřejmě po prohraném zápase v Prostějově to bylo i o způsobu myšlení hráčů. Nám pomohla standardní situace. Zápas byl rozehrán vyrovnaně. Začali jsme hrát jako v jiných utkáních, ale poněkolikáté jsme dali gól po standardce. Což bylo velké plus, vedli jsme 1:0,“ popisuje Vítězslav Hejret.

To nebylo vše. Po necelých šesti minutách přidal druhý gól kapitán Petr Glaser. „Vyšla nám akce, kterou trénují všichni, proměnili jsme ji a vedli jsme 2:0,“ mohl být spokojen kouč Baníku.

Do druhého poločasu provedli hosté dvě změny v sestavě. „Čekali jsme to. Skóre 2:0 je takové, že se ním pořád dá něco dělat a v moderním fotbale se s ním běžně dá hrát,“ připomíná Vítězslav Hejret.

Vlašim sice převzala iniciativu, sokolovskou obranu ale hosté překonat nedokázali. „Výborně jsme bránili, kromě jednoho záběhu za nás. Ale neudrželi jsme mezihru. A samozřejmě jak pak vývoj utkání jde, tak jsme měli také vyložené šance. Takový zápas pak může skončit větším rozdílem ve skóre, ačkoliv rozdíl ve výkonnosti na tom hřišti velký není,“ vrací se k druhému poločasu sokolovský lodivod.

Baník vytěžil z anglického týdne šest bodů a v tabulce Fortuna:národní ligy se posunul na devátou příčku. „Jsem šťastný, spokojený a děkuji všem, co se o to zasloužili,“ uzavřel pozápasové hodnocení Vítězslav Hejret.