Za vytrvalého deště se hrálo ve svižném tempu. Skóre se poprvé měnilo ve 44. minutě, kdy po rohovém kopu Zbrojovky a následném závaru uklidil míč do sítě Škoda – 0:1. „Přečkáme tam standardní situaci, přečkáme břevno a naší nedůsledností dostaneme gól. To není náhodná branka, tam to skutečně hráči soupeře dokáží proměnit. Naše zaváhání je pak osudné,“ litoval trenér Baníku Vítězslav Hejret.

Jeho tým přitom znovu předváděl proti Brnu, které stále bojuje o postup, dobrý fotbal. „Domácí na nás byli velmi dobře připravení, na naše zakládání útoku a na rozehru, což nám dělalo problémy,“ přiznal kouč Zbrojovky Pavel Šustr.

Jenže Sokolovu se po nepovedeném konci první půle nevydařil ani vstup do druhého poločasu. Po necelých třech minutách hry se napřáhl ke střele Pachlopník a míč skončil podruhé v brance Baníku. 48. minuta – 0:2. „Naštěstí máme ve svých řadách kvalitní hráče do koncovky a to dnešní zápas rozhodlo,“ oddechl si brněnský lodivod.

A domácí byli zralí na ručník. „Následovala za posledních pět zápasů jediná chvíle, kdy jsme měli problémy s organizací hry, vznikl tam desetiminutový chaos. Z toho jsme se dostali a znovu jsme začali hrát normálně,“ přibližuje Vítězslav Hejret dění na hřišti. Skórovat se ale jeho svěřencům nepodařilo. „Rozhodla produktivita, která je až extrémní. I ze situací, které jsou gólové, nedokážeme dát gól. Stejné to bylo v Českých Budějovicích, v Jihlavě. Proti takhle kvalitnímu soupeři, jako je Zbrojovka Brno, potom nemůžeme bodovat,“ poukazuje trenér Sokolova.

„Přijeli jsme sem s nějakým záměrem, i ve venkovním utkání jsme chtěli předvést lepší výkon, než se nám teď dařilo, což se nám částečně podařilo. S utkáním jsem spokojen, zejména z toho důvodu, že jsme vyhráli. Co se herního projevu týče, tak tam určitý rezervy jsou pořád,“ hodnotil kouč Zbrojovky Pavel Šustr.

FK Baník Sokolov – FC Zbrojovka Brno 0:2 (0:1).

Branky: 44. Škoda, 48. Pachlopník.

Rozhodčí: Houdek – Hrabovský, Leška. Žluté karty: 79. Kosak, 82. A. Čihák – 25. Magera, 59. Pachlopník, 65. Sukup. Diváci: 525.

Sokolov: Dvořák – Novák (64. Beránek), Machek, Glaser, Kosak – Mejdr (73. Stropek), Dvořák, Ševčík, Hlavatý – Liener (51. Vávra), Čihák.

Brno: Floder – Sukup, Vraštil, Kryštůfek, Eismann – Štepanovský (90+1. Přichystal), Krejčí, Pachlopník (73. Bariš), Šumbera – Michal Škoda, Magera (68. Růsek).

Ve středu pokračuje Fortuna:národní liga vloženým 27. kolem. Sokolovský Baník se představí od 10.15 na hřišti Pardubic. V sobotu potom hornický celek přivítá na svém trávníku, rovněž v 10.15, celek 1.SC Znojmo.