Vintířovským fotbalistům protekl vždy po úspěšném podzimu po nevydařené jarní části postup mezi krajskou smetánku, tedy do krajského přeboru, doslova mezi prsty. I v letošní sezoně se fotbalový scénář nezměnil. Vintířov vesměs drtil během podzimní části své soupeře, za což byl odměněn ziskem půlmistra soutěže. Tím se opět řádně přiblížil krajským branám, které by však chtěl pod taktovkou trenéra Luboše Váši tentokrát po jarní části postupově rozrazit, ale cesta to bude ještě daleká a těžká. „Cíl pro jaro je jen jeden, a to postup do krajského přeboru. Je to náš už dlouhodobý cíl,“ prozradil v exkluzivním rozhovoru pro Deník trenér Vintířova Luboš Váša.

Podzimní část soutěže jste zakončili na první místěs jedinou porážkou na kontě, jak byste s odstupem času hodnotil první polovinu soutěže?

My jsme už v přípravných utkáních před sezonou předváděli dobrý fotbal a chtěli jsme na to navázat i v soutěži, což se nám, až na jedno zaváhání, dařilo. Jak už to tak bývá, sehráli jsme lepší i horší utkání. V soutěži je však řada kvalitních týmů, takže jsme s podzimem určitě spokojeni.

Tým doznal před startem nového ročníku několika změn, jak jste tedy spokojen s výkony posil?

Posily, které jsme v létě přivedli, jsme měli dlouhodobě vytipované, takže jsme věděli, co nám do týmu přinesou. Nakonec ještě předčily naše očekávání, takže velká spokojenost.

V čem jste tedy v soutěži dominovali, a naopak na čem budete muset ještě zapracovat?

Máme teď tým složený opravdu z šikovných fotbalistů, takže jsme dominovali zejména v individuálních činnostech jednotlivců, což ovšem někdy bylo na úkor týmového pojetí hry. Takže zapracujeme na tomto.

Podzim byl ve vašem podání opravdu v superlativech, nejlepší útok, druhá nejlepší obrana, domácí neporazitelnost…

Vidíte, toto ani nesleduji. Že nejlepší útok, tak to je v pořádku. Že je obrana až druhá, to nám nevadí, protože my požadujeme, aby i obrana podporovala ofenzívu, a když něco nevyjde, jsme vzadu zkrátka zranitelnější. Domácí neporazitelnosti si ceníme kvůli našim fanouškům, kteří jsou skvělí, ale mohlo by jich být více.

Terezka Polanková s rodinou
Prvním letošním miminkem v kraji je Terezka

Kdo byl podle vás na podzim nejlepším hráčem?

Na nejlepšího hráče my nehrajeme, nikdo však nezklamal.

Jaký byl váš nejlepší a nejhorší zápas první poloviny soutěže?

Nejhorší zápas po výsledkové stránce je porážka v Kraslicích a naopak nejcennější bylo vítězství v Trstěnicích.

Před sebou máte zimní přípravu, jak bude náročná a jakou bude mít náplň?

Příprava bude klasická pro amatérský fotbal. Kdo bude v práci, nemůže být na tréninku, ale určitě budeme připraveni dobře po fyzické stránce.

Ohlédnete se během zimní přestávky po případných posilách?

Posily už nesháníme. Máme tým dobře poskládaný a počet dostačující. Jediným naším cílem je sehnat ještě jednoho brankáře.

S jakým cílem budete vstupovat do jarní poloviny soutěže?

Cíl pro jaro je jen jeden, a to postup do krajského přeboru. Je to náš už dlouhodobý cíl. Ve Vintířově jsou ze strany obce vytvořeny vynikající podmínky a my to chceme nějak vracet.