„S umístěním jsme spokojeni. Mohli jsme být ještě o nějaké místo výše, ale v posledním zápase jsme prohráli domácí utkání a spadli na sedmé místo, ale i to je pro nás velice hezké,“ neskrýval radost nad dobře rozehranou soutěží šéf lomnického klubu Jaroslav Šlais.

A jak viděl podzimní část z postu obránce, na kterém nastupoval? „V prvních kolech jsme dostávali moc branek, což je vždycky samozřejmě problém, poté si sedlo složení obrany a myslím si, že to bylo lepší. V utkáních, která jsme dokázali vyhrát, bylo důležité, že jsme plnili taktiku, kterou trenér připravil a pracovali jsme jako tým,“ shrnul v kostce, jak to měla Lomnice v první části přeboru. Zimní přípravu absolvovali hráči Lomnice nejen ve své obci, ale také v nedalekém Poříčí.

„Úvod přípravy je vždycky těžší, což nikomu moc nevoní a samozřejmě je to vidět i na docházce. Začátek přípravy probíhal v okolí Lomnice, kde jsme nabírali nějaké kilometry, a také v naší hale. Poté jsme dojížděli na umělku do Královského Poříčí. Zpestřením bylo utkání na ledě v Nejdku. Samozřejmě jsme odehráli nějaká přípravná utkání,“ ohlédl se předseda klubu za neoblíbenou části fotbalové sezony. Během přestávky spíše v Lomnici sčítali v kádru ztráty.

„Bohužel, ke změnám opět došlo, když nám odešel velice šikovný Lukáš Dolejší do Německa a fotbal přestal bavit Michala Tonhausera. Příchody nemáme zatím žádné, ale snažíme se dotáhnout přestup Tomáše Váši z Vintířova, který se k nám do Lomnice nastěhoval a mohl by zpevnit naši obranu a přinést zkušenost,“ přeje si Šlais ulovit zkušeného stopera do služeb Lomnice. Spoléhat však budou v Lomnici také na mladé pušky, které se již během podzimu začlenily do týmu.

„Už v první části trenér dával šanci dorostencům, kteří odehrávali utkání v základních sestavách, v čemž asi budeme pokračovat a budeme vychovávat vlastní hráče, kteří jednou mohou převzít otěže po starších hráčích,“ nastínil plány klubu do budoucna šéf Lomnice a závěrem dodal: „Co se týče postavení v tabulce, tak by bylo hezké se pohybovat okolo středu tabulky a v klidu odehrát jarní část.

TJ Lomnice
Brankáři: Jan Marka (94), Vojtěch Kondelčík (02). Obránci: Josef Janovský (90), Jaroslav Šlais (89), Daniel Štrúbel (01), Matyáš Maršík (00), Ladislav Kalčík (07), Ondřej Lukeš (92). Záložníci: Jiří Samek (98), Michal Štěpanovský (93), Lukáš Novák (02), Filip Tošovský (04), Michal Čaban (01), Adam Runge (07). Útočníci: Karel Surový (93), Zbyněk Joza (87), Ondřej Podhajský (02 ).
Přišli: nikdo.
Odešli: Lukáš Dolejší (Německo), Michal Tonhauser (přerušení činnosti).
Hlavní trenér: Zbyněk Joza; vedoucí mužstva: Jindřich Čaban; předseda klubu: Jaroslav Šlais.


Načítám tabulku ...