Těsnou výhru 2:1 a devátou výhru v podzimní části nakonec uzmul z pozice favorita Chodov, tedy druhý tým krajské tabulky.

O té rozhodl právě v 90. minutě chodovský útočník Radek Bečvář. „Byla to parádní akce na jeden dotek, když jsme ve středu hřiště získali balon a po rychlém ťukesu vstřelili Bečvářem rozhodující gól,“ spokojeně se usmíval chodovský trenér Jakub Smolka.

A nebylo divu. Kdo očekával během derby opravdu dobrý fotbal, musel odcházet zklamán. „Byl to spíše boj než fotbal,“ míní Smolka.

„První poločas byl z naší strany velmi špatný,“ přidal k hodnocení trenér Horního Slavkova Martin Bulíček. Zklamán byl o to víc, když jeho tým obdržel v závěru pověstného šatňáka, kdy se parádně trefil chodovský kapitán Lukáš Kočí, který nasměroval balon z pětadvaceti metrů do svatyně Horního Slavkova. „Hráče jsem na to upozorňoval, že jak Kočí, tak i Vachník umí takto vystřelit, ale bohužel,“ litoval obdržené branky Bulíček.

Po změně stran sice Horní Slavkov vyrovnal, když se do statistik zapsal obránce Tomáš Kubík, ale to bylo vše. „Vytvořili jsme si tři tutovky, ale nedokázali je zúročit a to rozhodlo, pak jsme udělali zbytečnou chybu, kterou soupeř gólově potrestal,“ zlobil se Bulíček.

Po zápase tak propukla velká radost na straně druhé, té chodovské. „Bylo to náročné utkání, ale jsme rádi, že jsme nakonec dokázali urvat výhru, i když výkon zcela jistě nebyl ideální, proto je pro nás výhra cennější,“ radoval se Smolka.

Naopak velké zklamání pohltilo hornoslavkovskou kabinu. „V prvním poločase byl lepší Chodov, ve druhém pak my. Podle mého názoru to bylo remízové utkání, ale na kdyby se nehraje. Mrzí mě, že jsme nepotvrdili v domácím prostředí cennou výhru na půdě Lomnice,“ dodal k derby Spartaků Bulíček.

TJ Spartak Horní Slavkov – TJ Spartak Chodov 1:2 (0:1).
Branky:
62. Kubík Tomáš – 42. Kočí Lukáš, 90. Bečvář Radek. Rozhodčí: Cvrk. ŽK: 1:4. Diváci: 100.
Horní Slavkov: Borovička – Kubík, V. Vondrys, Stanko (46. Němček), M. Vondrys – Unger, Šereda, Prágr, Hlinka – Husák (66. Vedana), Škopek.
Chodov: Štěpanovský – Kovařík, Kruliš, Fojtík, Byrtus – Rau, Dušek, Vachník (77. Jesipčuk), Parth – Bečvář, Kočí.

Další výsledky 10. kola

Citice – Františkovy Lázně 3:7 (1:2). Branky: 22. Bílek Josef, 67. Bufka Jan, 68. Procházka Jiří (PK) – 16. Eisenreich Jindřich, 23. Strnad Milan, 50. Maxa Radek, 61. , 65. , 85. a 87. Šiman Václav.
Žlutice – Kr. Poříčí 4:3 (1:1). Branky: 26. Kopelent Martin, 61. Slivčák Libor, 72. Pěnkava Jan, 85. Eberl David – 8. Drobný Jiří (PK), 49. Číž Vladimír, 88. Miksa Jiří.
Nejdek – Hvězda Cheb 1:3 (1:2). Branky: 36. Neudert Filip – 8. Komberec Lukáš, 25. Kompit Luboš, 50. Sláma Zdeněk.
Stará Role – FC Cheb 2:7 (0:4). Branky: 80. a 83. Došek Jakub, 83. Došek Jakub – 5. , 29. , 60. a 69. Kutlák Ivan, 26. Altman Václav, 33. Gogor Ondřej, 53. Dvořák Jan.
Nové Sedlo – Nová Role 3:1 (2:1). Branky: 10. Rychna Bedřich, 42. Vican Josef, 52. Pelech Tomáš – 24. Chlup Tomáš.
Toužim – Lomnice (odloženo).