„Cíl byl jasný, a to výhra,“ poukazuje David Vaněček, s jakým cílem Březová do Ostrova zamířila. „Derby jsou však vždy těžká, ale my jsme si po vítězstvích v posledních zápasech věřili, že tohle utkání zvládneme,“ připomíná hbitý útočník.

„Vstup se nám povedl. Chtěli jsme jít do vedení, to se nám podařilo. Jen to chtělo přidat druhou branku, pár příležitostí jsme měli,“ poukazuje na další šance svého týmu. Jenže pak přišel na program závěr první půle, během kterého padly tři branky.

„Na konci poločasu Ostrov vyrovnal, ale my si vzali o minutu později vedení zpět, ale opět jsme inkasovali. To se snad nestane ani v přípravce, do konce chybělo asi třicet vteřin,“ zlobil se po vyrovnání Ostrova ve 45. minutě. Nakonec po změně stran přišel rozhodující moment až v nastaveném čase, kdy podruhé udeřil gólově Vaněček.

„Z mého pohledu to byl velice atraktivní zápas pro diváky. Oba týmy dobře kombinovaly, vytvářely si šance. My jsme však na konci byli šťastnější, když jsme v 92. minutě utkání rozhodli,“ dodává Vaněček k derby, po kterém Březová dosáhla na třetí výhru v řadě.