Horalé sice na nejdeckém pažitu dvakrát vedli, přesto nakonec museli skousnout hodně hořkou prohru 2:13, ke které v dresu vítěze přispěl pěti zásahy Antonín Mandous, který se tak vyšplhal s pětadvaceti kousky na třetí místo v tabulce kanonýrů.

Navíc nejdecká rezerva jako první prorazila v soutěži hranici sta vstřelených branek, když ji obstaral Petr Ševčík. Šlágr kola, který hostila drahovická umělka, kde béčko Dvorů vyzvalo do té doby vedoucí Sedlec, přinesl ukončení spanilé jízdy sedleckého výběru, který po třinácti zápasech bez prohry vyšel bodově naprázdno.

Béčko Nejdku rozdrtilo o víkendu výběr Merklína, slavilo výhru 13:2 a posun na fotbalový trůn. | Video: Daniel Seifert

Záložnímu týmu Dvorů totiž podlehl 0:4. Nutno podotknout, že bitva o fotbalový trůn byla pro Sedlec náročná, jelikož za vítězný tým nastoupilo několik hráčů z krajského A-týmu, a to se ukázalo v duelu jako rozhodující. I přesto se statečně pral, když ho rezervní tým definitivně zlomil v závěrečné dvacetiminutovce, kdy mu nasázel tři branky.

Navíc stou branku v soutěži v podání dvorského výběru obstaral Martin Kroupa. Dvory B, které prodloužily svou úspěšnou sérii na patnáct duelů bez prohry, v tabulce drží třetí příčku, když se bodově docvakly právě Sedlec, který se po prohře propadl na druhou příčku.

Šanci na stupně udržely také Dalovice, která povinně uspěly na půdě předposledních Děpoltovic, odkud si odvezly výhru 7:3, pod kterou se třemi zásahy podepsal Tomáš Stolín. Dalovičáci tak ztrácejí jak na druhé, tak i třetí příčku shodně tři body, když na první pak ztrácí body čtyři.

Opomenout bychom neměli ani Bochov, který kvůli nezpůsobilému terénu o víkendu nehrál s Bečovem, a pokud by zvládl dohrávku, posunul by se třetí příčce na rozdíl dvou bodů. Nehrálo se ani v Hroznětíně, kde měla tamní rezerva hostit Božičany.

Béčko Nejdku rozdrtilo o víkendu výběr Merklína, slavilo výhru 13:2 a posun na fotbalový trůn. | Video: Daniel Seifert

Naopak překvapení se zrodilo v pětadvacátém pokračování na půdě Jáchymova, kde tamní horalé přichystali prohru 0:3 Sadovu. Stoprocentní byla o víkendu také Útvina, která vydřela jednobrankovou výhru, kterou ji zařídil Martin Brázda, v bitvě nad Starou Rolí.

Kvůli nezpůsobilým terénům se pak nehrálo v Hroznětíně a Bečově. Béčko Hroznětína odehraje duel s Božičany dnes, tedy v úterý 4. června od 18.00 hodin. Bečov pak dohraje duel s Bochovem ve středu 12. června od 18.00 hodin.

Výsledky, 24. kolo:

Dvory B – Sedlec 4:0 (1:0). Branky: 21. Michal Holcman, 72. Václav Panuška, 84. Jan Staněk, 92. Martin Kroupa.

Děpoltovice – Dalovice 2:7 (0:4). Branky: 58. Pavel Bičaník, 61. Miroslav Jonáš – 9. , 65. a 38. Lukáš Válek, 24. Pavol Sabol, 38. Lukáš Válek, 42. Vitaliy Bohera, 58. Robert Hájek.

Nejdek B – Merklín 13:2 (3:2). Branky: 6. , 68. a 82. Martin Myslivec, 8. , 45. , 55. , 77. a 88. Antonín Mandous, 29. Petr Ševčík, 46. a 50. Vojtěch Roller, 65. David Šamberger, 75. Jakub Pejšek – 5. a 16. Martin Nedoma.

Jáchymov – Sadov 3:0 (1:0). Branky: 33. Patrik Novák, 50. Tomáš Trojek, 85. Michal Günther.

Útvina – Stará Role 1:0 (1:0). Branka: 21. Martin Brázda.

Nehráno: Hroznětín B – Božičany (úterý, 4. června, 18.00), Bečov – Bochov (středa, 12. června, 18.00).


Načítám tabulku ...