Po podzimu obsadila Stará Role v tabulce okresního přeboru čtvrtou příčku, panuje s umístěním spokojenost?

Ztrácíme bod na první místo, takže jsme asi spokojení, i když to mohlo být lepší.

Jaké jste vůbec měli před sezonou cíle?

Já měl delší pauzu od fotbalu a do Role jsem se vrátil, aby kluci měli alespoň nějaké lidi, a samozřejmě chci postoupit. Ale co jsem se bavil s kluky, je jich tam plno, co už nahoru nechtějí, což je škoda.

Na jaký zápas z podzimní části nejraději vzpomínáte?

Asi hned na první zápas, protože, jak už jsem říkal, vrátil jsem se po dlouhé době bez fotbalu a vyhráli jsme nad Verušičkami 10:1, a mně se navíc povedlo vstřelit hattrick, tak jsem si říkal, že to asi zase půjde. Jenže pak už jsem zase tolik gólů nedával.

Hrával třeba žákovskou ligu za karlovarskou Slavii, pak působil 11 let i v německé Oberlize. Dohromady ale Karel Jílek strávil nejvíce času v Nejdku, kope tu již přes 30 let a nyní je v 52 letech kapitánem B týmu.
OBRAZEM: Hrát po boku svých dětí je skvělý pocit, říká kapitán Nejdku

A na který byste naopak nejraději zapomněl?

Nejhorší zápas byl hned ten následující s Kolovou, který jsme prohráli 1:7. Tehdy jsem pochopil, že nejsou lidi. Když za vás hraje samý policista a barman, kteří makají o víkendech, je problém dát dohromady jedenáct lidí, a to i s trenéry v poli. Když se s Kolovou navíc v 15. minutě zranil náš stoper Jarda Hejkal, tak si soupeř dělal na hřišti, co chtěl, a podle toho to i dopadlo.

Vy jste nastřílel třináct branek, díky čemuž se nacházíte na děleném druhém místě tabulky střelců. Jste se svými čísly spokojený?

Tak gólů mohlo být i třikrát tolik, musím to nějak seštelovat (smích). Ale jinak jsem spokojený.

Jen o jeden gól za vámi se umístil váš spoluhráč Roman Voborský, hecujete se třeba nějak navzájem, kdo z vás dvou se trefí víckrát?

No, Roman mi vlastně zařídil, že se o víkendech už neválím a zase jsem začal běhat po hřišti. Každopádně by mohl víc nahrávat, ale kdo ho zná, tak ví, že se to už asi nezmění. Jinak je to dobrý fotbalista a pan střelec. Dokonce má o gól víc než já, protože mně jeden napsali neprávem, a jemu naopak jeden nenapsali.

František Šebeš, Ajax Kolová.
Věřím, že s útokem na první místo už klukům pomůžu, přeje si Šebeš

S kým si na hřišti nejvíc rozumíte?

Nejvíc si asi rozumím s Martinem Götzem, s nímž jsme hráli v Roli ještě v době, kdy byla v krajském přeboru. Pak jsme spolu odešli do Německa a teď jsme se zase sešli v Roli, když se k nám přidal v průběhu sezony.

Když jsem se koukal na zápisy z vašich utkání, všiml jsem si, že máte prakticky každý zápas jiného kapitána. Vy to máte v týmu nastavené tak, že se to střídá?

Ano, takhle je to u nás nastavené.

A proč tomu tak je?

Je to proto, že každý dá nějakou kačku do kasy na závěrečnou.

S jakými ambicemi půjdete do jarní fáze sezony?

Tak nejspíš bychom to chtěli vyhrát, ale uvidíme, jak to půjde. Hlavně musí držet zdraví, protože nemáme nejmladší tým a už jsme náchylnější na zranění.