Po 10. kole krajského přeboru bylo mužstvo na posledním místě tabulky s jediným bodem za remízu s karlovarskou Lokomotivou. Za této situace nastupovali v 11. kole soutěže k derby zápasu proti dalšímu týmu ohroženému sestupem, Dolnímu Rychnovu. V nepříliš pohledném utkání se jim podařilo na domácím hřišti vybojovat první výhru v soutěži. V dalším kole, v dalším derby duelu, odešli sice poraženi ze hřiště Vintířova, ale chuť si spravili o tomto víkendu.

Na vlastním hřišti ve veledůležitém zápase nastoupili proti Jáchymovu. V případě výhry se domácí Baník mohl odpoutat ode dna tabulky a přeskočit svého sobotního soupeře. To se mu nakonec podařilo.

Utkání nezačalo pro domácí dobře. V samém úvodu zápasu se hostující Jáchymov dostal do vedení. Domácím se ale podařilo brzy odpovědět brankou Širochmana a přidat další branky. Po trefách Krejčího (2x), Hejla z pokutového kopu, Kovaříka a Gvizda se nakonec radovali z vysokého vítězství, které je díky prohře Dolního Rychnova v Mariánských Lázních posunulo až na 13. místo tabulky. Domácí trenér Jaroslav Pinc mohl být po zápase spokojen: „Jsme rádi, že se nám podařilo zvládnout tohle i předchozí těžké utkání s Dolním Rychnovem, kde se hrálo vlastně vždy o šest bodů.“ „Kluci začali hrát konečně to, co po nich požaduji, hrát do stran a dávat z křídelních prostor centry před branku, z čehož vlastně padly v tomto utkání tři góly. Za to hráče musím pochválit,“ pokračoval v hodnocení příčin výhry domácí kouč. „Doufám, že si to hráči vezmou za své a budeme to praktikovat i v dalších zápasech,“ věří novosedelský lodivod.

V dalším kole se představí Baník na hřišti Staré Role.