„Podařil se nám husarských kousek. Zlepšenými výkony v závěru podzimu, tedy až na prohru v Kraslicích, jsme se propracovali až na druhé místo, na němž zůstaneme přes zimu. Z tohoto nadějného umístění pak vstoupíme do jarní části sezony, v níž budeme dělat všechno pro to, aby jsme si toto slibné postavené udrželi. Zavazuje nás to, ale zároveň posiluje a povzbuzuje,“ hodnotí podzimní snahu fotbalistů Libor Doležal, prezident fotbalového klubu Baníku Habartov.
Prakticky obdobnými slovy okomentoval tento dílčí úspěch také trenér týmu Jaroslav Henkl. „Už po velmi dobrém výkonu a vysokém vítězství doma s Novou Rolí, bylo celému našemu týmu jasné, že se o vítězný úspěch pokusíme zabojovat i v posledním zápase podzimu ve Skalné. A podařilo se nám to! Naše pěkné umístění bude pro hráče určitě velkým povzbuzením do zimní přípravy, ale především do rozhodujících jarních zápasů,“ slibuje si trenér Baníku Henkl.
Oba ‘šéfové‘ FK Baník Habartov pak všem habartovským fotbalistům za jejich podzimní výkony svorně poděkovali. Nejlepšími podzimními střelci Baníku Habartov jsou Ády se šesti a Lukeš s pěti vstřelenými brankami.
V tabulce krajské 1.A třídy jasně kraluje béčko Staré Role se třiceti čtyřmi body, druhý Habartov má o deset bodů méně. Třetí je Drmoul s 23 body a smečka pronásledovatelů 4. Březová, 5. Lomnice, 6. Citice a 7. Nová Role získala svorně po jednadvaceti bodech.
Krajská 1.A třída o víkendu skončila. Jarní boje budou zahájeny v březnu. Na drama je ale zaděláno už teď. V jarní části se dají očekávat dostihy hned několika celků na cenná postupová místa. (mi)