Jak je s tímto pěkným umístěním spokojen trenér týmu Jiří Vican?
Po kruté porážce před týdnem v Blšanech jsme se rychle otřepali a koncentrovali na náš poslední zápas s Mostem. Myslím, že jsme ho vyhráli zaslouženě. Kromě vítězného gólu Staňka v 68. minutě jsme měli i několik dalších velkých šancí. Čižnár táhlou střelou nastřelil břevno a Kaňok z následné dorážky nedopravil míč do prázdné branky. Měli jsme i další brankové příležitosti, z nichž ale góly nepadly. Soupeře jsme za celý zápas k přímému ohrožení naší branky prakticky nepustili. Dobře nám zahrála obrana, v níž dominovali zkušení Macák s Vašatou. Kapitán týmu Macák podával vyrovnané výkony v průběhu celé podzimní sezony. Hrál bez větších výkyvů ve výkonnosti. Byl oporou, organizoval naší hru. Jeho přirozená autorita měla pozitivní vliv na chod celého mužstva.
Panuje ve Spartaku spokojenost s divizním podzimem jako celkem?
S umístěním na desátém místě jsme vcelku spokojeni. Průběžné pořadí ale není důležité. Podstatné je, že jsme uhráli 18 bodů. Tenhle bodový zisk už je možné považovat za dobrý odrazový můstek do jarní části sezony.
Čekal jste takové průběžné umístění Spartaku?
Věřil jsem svým hráčům, takže i v dobrý podzim celého mužstva. Mám-li být upřímný, tajně jsem ale doufal v zisk 21 až 22 bodů. K ještě větší spokojenosti nám tedy chybí tři, čtyři body, ale i tak byl náš divizní podzim dobrý a úspěšný.
Váš nejvydařenější zápas sezony?
Nejkvalitnější zápas podzimu jsme odehráli na hřišti tehdy vedoucího týmu soupeře v Chomutově. Hráli jsme tam velice dobře, vedli jsme 1:0 a dlouho sahali po vítězství. Zápas nakonec skončil remízou 1:1, když domácí vyrovnali z přísně nařízené penalty v závěru zápasu.
Který zápas byl váš nejnevydařenější?
Jednoznačně to bylo utkání v Blšanech. Hráli jsme tam naivně, podali jsme nezodpovědný výkon. Tento nevydařený zápas jsme prohráli 2:5.
Divize je čtvrtou nejvyšší republikovou fotbalovou soutěží. Jak těžké bude pro Chodov se v ní udržet?
Už teď po podzimu víme, že to bude hodně těžké, ale snad ne nemožné. Pro záchranu divize uděláme všechno. Chceme si divizní soutěže nejen užít, ale když to půjde, také se v ní udržet a zabydlet na delší období. Snadné to ale v žádném případě nebude. To víme už teď.
Klady podzimu tedy převládají nad zápory?
Podzim v divizi byl pro nás obrovskou zkušeností. Z těch zkušeností a poznatků budeme určitě vycházet a čerpat i na jaře. Ve druhé části soutěže se pokusíme naše výkony posunout ještě o stupínek výše. Kdyby nám patřilo desáté místo i na konci soutěže v červnu, byli bychom navýsost spokojeni. Pro dobré umístění a úspěšný premiérový divizní ročník uděláme v Chodově maximum toho, co bude v našich silách. (mi)