Toto otevírací utkání celého turnaje bylo zároveň i prvním fotbalovým zápasem právě zahájené zimní přípravné sezony Sokolovska tohoto roku.
Nadšeně hrající baníkovci svého soupeře doslova převálcovali. Dobře hrající účastník krajského přeboru svého soupeře z 1.A třídy nijak nešetřil a uštědřil mu sedmigólový výprask.
Novosedelští borci měli skvělý úvod. Do vedení je svým gólem přivedl Schildbach. Další góly v rychlém sledu přidali mladíci Farkaš s Neradem. Na poločasových 4:0 upravil po vydařené samostatné akci Emil Gvizd.
Po změně stran přidal pátou branku Hejl z přímého kopu a na půltuctových 6:0 přizdobil průběžný výsledek obloučkem do prázdné branky Burda. Hosté se ke vstřelení alespoň čestného gólu nedostali. Naopak svým druhým gólem je sestřelil Farkaš, který přízemní ranou k tyči pečetil výsledek na konečných 7:0.
Baník Union Nové Sedlo – OSS Lomnice 7:0 (4:0).
Branky: Farkaš 2, Schildbach, Nerad, E. Gvizd, Hejl, Burda.
„Letošní zimní přípravné období jsme zahájili nezvykle brzy, a to již silvestrovským dopoledním fotbálkem na našem hřišti v Novém Sedle, na němž jsme se sešli komplet všichni. V zimní přípravě tak máme asi trochu náskok,“ zavtipkoval trenér vítězů Jarda Pinc, který v mužstvu přivítal i několik nových mladých hráčů. Ti, jak se ukazuje, budou pro tým jistě přínosem.
Příslibem do jara byl i skvělý výkon ostřílených kmenových hráčů, kteří ve vzrůstající konkurenci také příkladně zabojovali. (mi)