SV PLOESSBERG - BANÍK KR. POŘÍČÍ 2:0

V úvodní vyrovnané půlhodině vzájemného oťukávání se hrálo převážně ve středu hřiště. Kombinace oboustranně vázla, střeleckých příležitostí bylo poskrovnu. Jako první se ocitl v šanci Nejdečák v německém dresu Halapej, ale brankáře Schneidera zblízka nepřekonal.
Odpovědí byla Rajchrtova střela z dálky pod břevno, gólman Němců Zeus ale míč vyrazil. Chvíli nato další Čech v německých službách Holovijčuk hlavičkou orazítkoval břevno. Tím skromný výčet sporadických zakončení první půle končí.
Nesrovnatelně bohatší a dramatičtější druhá půle už nabídla mnohem zajímavější podívanou. Hned v úvodu unikl Benner, ale mířil jen do brankáře a Schimmerovi utekl v gólové situaci míč z kopačky.
Na opačné straně hřiště vystřelil nepřesně Erhart a nevydařená rána Rajchrta skončila vysoko nad ochrannou sítí, až na tenisových dvorcích.
V úvodu druhé půle bylo Poříčí na nějaký čas opticky lepší, koncovku však mělo žalostnou. Bez úspěchu skončila i pohledná akce dvojice Vévoda – Rajchrt. Se střelbou byli na štíru i Němci. Průnik s chutí hrajícího Schimmera ‘hasil‘ ve vápně zákrokem na hranici regulérnosti poříčský brankář Schneider, ale penalta se nepískala. Tentýž německý hráč ‘Šimi‘ pak těžce selhal v koncovce, do níž ho uvolnil Mois.
Závěr zápasu už měli Němci přímo drtivý. Halapej kolmicí uvolnil Bennera a ten už svoji šanci, umístěnou střelu k tyči v 75. minutě chladnokrevně proměnil, 1:0.
Dobrá akce Miloše Dufka s Jardou Rajchrtem vyrovnání nepřinesla, a pak už udeřili znovu Němci. Benner uvolnil Grandla, ale toho vychytal Schneider. V poslední minutě rozehrál dravou akci Halapej, Benner přiťukl míč Walbertovi, který už pohodlně do prázdné branky zpečetil stav utkání na konečných 2:0.
Pro Královské Poříčí byl tento zápas první bodovou ztrátou v turnaji. Němci naopak zaznamenali své první turnajové vítězství, což je pro zajímavost a dramatičnost turnaje jen a jen dobře.

Poločas 0:0.
Branky: 75. Benner, 90. Walbert.
Rozhodčí: Mir. Chládek – Chrástecký, Hrnčál.
SV Ploessberg: Zeus – Ziegler, Holovijčuk, Reichl, Halapej – S. Mois, Weniger, Grandl, Benner – Schimmer, M. Mois. Střídali: Janda, Zoelch, Jezela, Walbert. Připraven R. Kubík.
Baník Královské Poříčí: Schneider – Hung, M. Dufek, Monhart, Erhart – Hanzlíček, Rajchrt, T. Kričfaluši, J. Jelínek – D. Dufek, Maxa. Střídali R. Prchal, Vévoda, Reitmaier, Horský, Šimek. Trenéři: Míra Buják, Milan “Lato“ Gabrle.
„Chyběl nám pohyb, přesnější kombinace, ale i přesná finální přihrávka. Když k tomu připočtu i nepřesné zakončení a chyby v obranné fázi, tak nemůže být divu, že jsme dnes prohráli,“ našel příčiny neúspěchu trenér Poříčí Gabrle.
Utkání sledovalo 30 promrzlých diváků. (mi)