BU NOVÉ SEDLO - FK NOVÁ ROLE 2:1
V úvodní půlhodině zápasu se na hřišti mnoho zajímavého neodehrálo. Kombinace oboustranně vázla, několik úvodních střeleckých pokusů hráčů Nové Role bylo nepřesných anebo nedůrazných. Pak se režie hry na krátký čas chopilo Nové Sedlo a zle zahrozilo. Prudkou hlavičku Gvizda vyhlavičkoval z brankové čáry Roulich jen k Farkašovi, jehož oblouček dopadl na břevno. Prudký střelecký pokus Hejla z velké dálky prosvištěl nad a pak už převzali otěže hry zase hosté, jejichž první opravdu vážná akce skončila pěkným vedoucím gólem. Jak k němu došlo? Rychlou útočnou akci zleva zakončil prudkou střelou do tyče Švéda, míč se odrazil ke Kotkovi, který už nekompromisní ranou do opačné poloviny odkryté branky přivedl Novou Roli ve 38. minutě do vedení, 0:1.
Brzy po změně stran měla N. Role další gólovou šanci, ale mladíček Dulík mířil zblízka jen těsně vedle. Z vydařené protiakce se ale radovali hráči N. Sedla. Ve spletité situaci před brankou se nejlépe zorientoval Farkaš a ranou zblízka srovnal skóre zápasu na 1:1.
Po vyrovnání stavu se oba celky přetahovaly o vítězství. Tvrdou střelu Bečváře včas zblokoval Procházka, pokračující akce Nové Role skončila nezdarem.
V 75. minutě rozhodlo Nové Sedlo o svém těsném vítězství. Hejlův přímý kop vyrazil brankář Latislav jen na břevno a Burda, který stál ve správný čas na správném místě, dorazil zblízka na konečných 2:1. Více se už skóre zápasu neměnilo.
V poslední minutě ještě unikl Kovařík a z jeho přihrávky vypálil dělovku Emil Gvizd. Brankář Latislav byl ale na místě a tuto těžkou střelu bravurně vyrazil.
„Byl to dobrý, ale na přípravu až zbytečně tvrdý zápas. Pojetí hry obou týmů určitě nemuselo být tak důrazné. Prostřídali a vyzkoušeli jsme si všechny přítomné hráče. Tyhle turnajové zápasy na umělém trávníku jsou skvělou přípravou. Náš dnešní soupeř z Nové Role bude na jaře v soutěži určitě dobrým týmem a přeju jim úspěšnou sezonu,“ zhodnotil zápas a vysekl poklonu soupeři Jaroslav Pinc, trenér Baníku Union z Nového Sedla.
Jeho protějšek Petr Vakeš z Nové Role k zápasu řekl: „Utkání bylo tečkou za naším právě končícím soustředěním, které jsme měli v Nových Hamrech. Ještě dnes (v neděli) ráno jsme „lítali“ na běžkách a odpoledne už jsme sehráli v Sokolově tenhle zápas. Bylo to náročné. Na to, že to byla poslední fáze našeho náročného zimního soustředění, jsem s výkonem našich hráčů vcelku spokojen. Omlazujeme tým. Dnes nám hrálo šest dorostenců. Děláme všechno pro to, abychom byli na jaro co nejlépe připravení,“ zakončil svůj komentář k zápasu Petr Vakeš.

Branky: 50. Farkaš, 75. Burda – 38. Kotek.
Baník Union Nové Sedlo: Veselý – Planěk, Procházka, Binias, M. Müller – Nerad, Hejl, K. Plachý, E Gvizd – Burda, Rubáš.
Střídali: Kovařík, Uzlík, Kubelka, Farkaš. Trenér Jaroslav Pinc, asistent Sláva Suchý.
FK Nová Role: Latislav – Melichar, R. Chlup, Roulich, Nitsch – Hůlka, Kotek, Švéda, Bečvář – Veverka, Vodrážka. Střídali: Hejna, Chára, Dulík, Kučaba. Trenér: Petr Vakeš.
Rozhodčí: Svatík – Kobielsky, Vejvoda. Utkání sledovalo 30 diváků. (mi)