Ale jsou tu i další fotbalové celebrity, které se v derby představí. Na straně Sokolova je to bezesporu štírek David Vaněček, nebo Michal Salák. Na straně druhé pak dlouholetý kapitán Buldoků s ligovými zkušenostmi Karel Tichota či Jan Velkoborský.
„My to bereme jako přátelské utkání, jelikož jsme ve stadiu zimní přípravy a jsme ve velké zátěži,“ krotil rivalitu mezi oběma týmy karlovarský trenér Jiří Schveiner. Buldoci absolvovali minulý týden soustředění ve Skalné a v sobotu ho zakončili vítězstvím v přípravném utkání s divizní Toužimí, kterou pokořili v poměru 3:1.
„Žádné velké úlevy hráče nečekají, spíše naopak. Pro nás to bude první zápas se silnějším mančaftem. Příležitost proto dostanou všichni hráči aby ukázali, co v nich je. Ale určitě nejedeme do Sokolova prohrát. Chceme být Sokolovu vyrovnaným soupeřem,“ upozorňuje Schveiner. Buldoci by měli k utkání zamířit kompletní. „Nějaké zdravotní problémy mají Janáček a Vondráček, ale oba by měli být ve středu k dispozici,“ vysvětloval trenér Karlovaráků. Sokolov odehrál druhé přípravné utkání v sobotu na svém stadionu, kde měl přivítat mužstvo Viktorie Plzeň. K utkání nakonec dorazila jen třetiligová rezerva účastníka Gambrinus ligy.
„Čekali jsme, že nás soupeř prověří daleko více, což by v případě zápasu s áčkem Plzně určitě platilo,“ mrzelo trenéra Baníku Sokolov Karla Havlíčka. Jeho svěřenci se nakonec rozešli se soupeřem nerozhodným výsledkem 1:1. Ve středu pak na stejném hřišti sehrají baníkovci přípravný zápas s karlovarskými Buldoky. Hráči už pomalu začnou dostávat v utkání více prostoru.
„V týdnu hrajeme dvě přípravná utkání a mužstvo rozdělíme tak, aby měli hráči devadesátiminutovou zátěž,“ dodal sokolovský trenér.
Utkání začne v areálu FK Baník Sokolovdnes od 15.30 hodin.