I když si Chodov vytvořil od úvodních minut mírný tlak, proměnit ho v gólovou radost nedokázal. Ba naopak. Po hrubkách dvakrát inkasoval.
„První branku jsme obdrželi z brejku, když jsme zahráli špatně ofsajd systém. Tu druhou pak po zbytečném faulu, kdy hosté měli výhodu přímého kopu a naše zeď se při jejich střele rozestoupila a my tak podruhé inkasovali,“ zlobil se po první pětačtyřicetiminutovce chodovský trenér Jiří Vican. A měl proč. Jeho tým hrál velmi dobře, ale jen v útočné fázi. V defenzivě to už bylo o něčem jiném. Naopak Stará Role se prezentovala proti zkušenějšímu soupeři bojovným výkonem. „Dostali jsme pořádnou lekci a spadli tak opět na zem. Hráči si musí uvědomit, že si také musí plnit defenzivní úkoly,“ vysvětloval rozhořčeně chodovský lodivod.
V první půli pohrdli stoprocentními šancemi Chodováci Kaňok a Šustr, a tak se šlo do šaten za velmi překvapivého stavu. Ve druhém poločase však spartakovci zabrali a navíc začali střílet i branky.
V 51. minutě snížil na rozdíl jediné branky excelentními nůžkami chodovský Gvizd, když jeho střelecký pokus skončil v šibenici starorolské svatyně. Konečnou podobu výsledku dal po samostatné akci chodovský Šustr.
„Zejména pak ve druhém poločase jsme si vytvořili tlak, a bylo to jen o dobývání branky soupeře. Stará Role však hrála velmi dobře a skvěle jí pak zahrála stoperská dvojice ve složení Slabý, Širochman. Odehrálo se opravdu kvalitní utkání, které ozdobil technický fotbal z obou stran,“ zamyslel se Vican. Chodov tak na turnaji stejně jako Stará Role ještě neokusil hořkost porážky, i když právě v tomto duelu k tomu neměl daleko. „Musíme zapracovat hlavně na defenzivě, ale pořád jsme ve fázi přípravy,“ dodal kouč. (das)