BANÍK SOKOLOV B - SV PLOESSBERG 3: 1

Domácí borci naskočili do turnajové opět po třech týdnech. V 1. kole neuspěli se Starou Rolí, zápas druhého kola s Chodovem si odložili a minulý víkend měli podle losu turnajové volno, protože byli na soustředění. V duelu s Němci tedy nutně potřebovali bodovat.

„Jsme bez bodu a tuhle nelichotivou turnajovou bilanci musíme v sobotu změnit. Půjdeme za výhrou,“ říkal před utkání trenér St. Purkart a jak řekl, tak se stalo.

Baníkovci toužili po vítězství. Od první minuty na nich byla vidět enormní snaha po úspěchu.

Úvodní střela Čertíka mířila těsně vedle, další střelecký pokus Svůry z dálky rozezvučel břevno.

Ve 25. tacentroval Prchal z trestňáku přesně na Čertíka a jeho hlavička pod břevno přivedla Baník do vedení 1:0.

Hosté ve snaze vyrovnat zapnuli. Na krátký čas vyrovnali hru a přálo jim i štěstí. Na půlící čáře se odražený míč dostal k Halapejovi, ten svůj brejk zakončil přízemní střelou k tyči a srovnal na 1:1.

Ve 39. se v jasné šanci zjevil Prchal, ale brankář Kubík jeho ránu nohou vyrazil.

Do 2. půle oba celky prostřídaly, obraz hry se ale nijak nezměnil. Domácí útočili a šli za dalšími góly. Rychlík Komberec zacentroval před branku a nabíhající Kratochvíl mířil zblízka přesně, 2:1.

Německý celek tentokrát zaostal za svými výkony z předešlých turnajových zaápsů. Příčinou bylo i to, že mu toho baníkovci moc nedovolili. Útoky hostí tak vesměs končili už před pokutovým územím, bez přímého ohrožení domácí branky.

Po hodině hry vytvořili baníkovci závar. Střelu Svůry k tyči i hlavičku Dubna brankář hostí Kubík reflexivně vyrazil a bravurně chytil i dorážku Komberce.

Táhlá střela novice týmu Houšky proletěla těsně mimo a pak se na krátký řas nadechli ke zlepšené hře zase hosté. Baníkovci ale hráli dobře a srovnání stavu utkání nedopustili.

Krátce před koncem pronikl do pokutového území Andrš kde byl faulován a Vašata nařízenou penaltu bezpečně proměnil, 3:1. tím pečetil zaslouženou výhru Baníku, která je jeho prvním turnajovým úspěchem.

Góly: 25. Čertík, 46. Kratochvíl, 83. Vašata z PK – 31. Halapej.

Sokolov B: Šourek (46. Macháček) – Svůra, Hemzáček, Hucl, Vašata – Kratochvíl, Houška, Vůjtěch, Prchal – Andrš, Čertík.

Ve 2. půli střídali Bastl, Nápravník, Duben, Komberec. Trenér: Stanislav Purkart.

SV Ploessberg: Kubík – Reichl, Holovijčuk, Benner, Baumann – Mois, Weniger, Halapej, Grandl – Schimmerer, Schiener. Ve 2. půli střídali Jezela, Haid, Maurer.

Rozhodčí: M. Novotný – Nehasil, Vaněček.

ŽK 0:1 (51. Schimmerer). 60 diváků. (mi)