Ta měla ve středu odehrát v domácím prostředí přípravný duel s divizním Chomutovem. Nehrála. Důvod? Chřipková epidemie v týmu Chomutova. Navíc se o nesehrání přípravného zápasu dozvěděli v Sokolově až večer den před utkáním.
„Chomutov trápí velká marodka, a tak utkání odřekl. I když nám poté nabízel jako nový termín čtvrtek, ale to bychom museli do Chomutova my. Tím bych se chtěl fanouškům, kteří zamířili ve středu v podvečer na stadion, omluvit,“ vysvětloval fotbalovou lapálii sokolovský trenér Stanislav Purkart. Sokolov si tak narychlo domluvil dohrávku svého zimního turnaje, ve které se včera střetl s divizním Chodovem.
„Domluvili jsme se tak narychlo s Chodovem, kterému vlastně dohrávku dlužíme,“ narážel na odložení z důvodu velké marodky juniorky Purkart. A aby toho nebylo málo, přišla do Sokolova další změna. Sobotní utkání, ve kterém měli svěřenci trenéra Purkarta nastoupit proti účastníku krajského přeboru Kadani, je také zrušeno.
Proč? Důvod je jasný, na severu Čech řádí chřipková epidemie a skolila i fotbalisty Kadaně. „Utkání s Kadaní se z důvodu nemoci kadaňských hráčů ruší,“ podotkl sokolovský kouč. Juniorku tak prověří v sobotu 7. února od 15.00 hodin na umělé trávě v areálu FK Baník Sokolov německý Weiden. „Pro nás to je těžký soupeř, který nás však velmi dobře prověří,“ uzavřel Stanislav Purkart. (das)