„Vzhledem k tomu, že v tomto týdnu hrajeme dvě přípravná utkání, jsme kádr opět rozdělili na poloviny. Kostra základní sestavy do utkání naskočila až v 60. minutě a od té doby bylo vidět, že je kvalita jasně na naší straně,“ naznačuje trenér Karel Havlíček, proč se soupeř dostal do dvougólového vedení. „Na začátku jsme dělali chyby, hráči měli problémy s adaptací na přírodní trávník. Pro ně to byla markantní změna, soupeř dal brzy dvě branky a byl v té době také lepší,“ uznal baníkovský trenér. Do poločasu se podařilo snížit na kontaktních 1:2 Jiroušovi, který z penalty potrestal faul na Vaněčka.
Po změně stran už byl výkon Baníku kvalitnější, mužstvo se herně zvedlo a předvádělo kombinační fotbal. Vyrovnání zařídil Vaněček, ke kterému se po standardní situaci odrazil míč a sokolovský záložník z hranice vápna propálil vše, co mu stálo v cestě. Po hodině hry se do utkání zapojily opory Baníku a další vítězství v zimní přípravě přišlo v 90. minutě, ve které našel Pilař ideální přihrávkou na malém vápně Saláka, pro kterého nebyl problém trefit branku. „Hodně si cením, že hráči otočili vývoj z 0:2 na 3:2, čímž ukázali svůj charakter. Naopak nás mrzí zranění Kaplana, který odstoupil pro problémy s kolenem,“ dodal sokolovský trenér Karel Havlíček. Nutno dodat, že soupeř z Trenčína nebyl z kategorie snadných. Vždyť v přípravě dokázal remizovat se Slováckem (1:1), Č. Budějovicemi (1:1) a naposledy Bohemians 1905 (0:0).
Sokolov - Trenčín 3:2
Branky: Jirouš z PK, Vaněček, Salák. Poločas: 1:2.
FK Baník Sokolov: Zacharda - Šmerda (60. Kaplan, 85. Čada), Kura (46. Hrabáč), Knakal (46. Jandík), Hanzlík (60. Čupr) - Habai (60. Podrazký), Vůjtěch, Čada (60. Pilař), Vaněček - Jirouš, Duchnič (60. Salák). (bs)