O překvapivém, ale zaslouženém vítězství rozhodli svěřenci trenéra Stanislava Purkarta již v prvním poločase, kdy soupeři vstřelili tři branky.
Baníkovci načali duel pěkně zostra a už ve 2. minutě je mohl poslat do vedení Prchal, který však tváří v tvář plzeňskému gólmanu Šilhánkovi neuspěl. Zastoupit ho brankově musel až v 8. minutě parťák Zucker, který excelentním volejem zužitkoval centr Kratochvíla. Jenže Sokolov se z vedení dlouho neradoval.
V 11. minutě se totiž ve skrumáži před sokolovskou brankou nejlépe orientoval Viktorián Dvořák, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě. V 16. minutě se však prezentoval ukázkovou střelou do protipohybu gólmana domácí Prchal a Baník šel opět do vedení. Skvělou pětiminutovku baníkovců pak zúročil ve třetí gól ve 21. minutě obránce Duben, který hlavou překonal po centru Prchala brankáře hostů Šilhánka. Zpátky do utkání mohl poslat rezervu Plzně Dvořák, ale střelecká navštívenka skončila pouze na břevně sokolovského gólmana Šourka. Po změně stran si pak sokolovští fotbalisté s přehledem náskok pohlídali, a zaslouženě si tak připsali na své konto skalp západočeského rivala.
„Proti kvalitnímu soupeři jsme podali dobrý výkon. Herně jsme dokázali navázat na zápas s Chodovem a Weidenem. Dobře jsme bránili a také jsme měli dobrý přechod do útoku,“ bilancoval po utkání sokolovský trenér Stanislav Purkart.
Sokolov B – Plzeň B 3:1
Branky: 8. Zucker, 16. Prchal, 21. Duben – 11. Dvořák. Poločas: 3:1. Rozhodčí: Bacík. ŽK: 1:0. Diváci: 100.
Sokolov B: Šourek – Nápravník, Duben (46. Hemzáček), Hrabáč (46. Hucl), Vašata – Kratochvíl, Vůjtěch, Prchal, Zucker (60. Pleva) – Čertík, Komberec. Trenér: Stanislav Purkart.
Plzeň B: Šilhánek (46. Poštulka) – Smola, Matas (46. Hereit), Bauer, Hudec (46. Puchmertl) – Staněk, Diviš, Dvořák – Leitl, Herák, Bárta. Trenér: Milan Matejka.